Bahçe Düzenleme Nasıl Yapılır? Bahçe Mobilyası Önerileri(2021)

Bahçe Düzenleme Nasıl Yapılır? Bahçe Mobilyası Önerileri(2021)

Bahçe düzenlemesi denince çoğumuzun aklına çiçekler gelmektedir. Çok da haksız sayılmayız aslında. Bahçeler çiçekler sayesinde rengarenk ve canlı bir görünüme sahip olmaktadırlar. Bitkiler dışında da bir bahçeyi mükemmel gösterecek olan şey bahçenin bir tarzı olmasıdır. Mobilyalar ile bu tarzı yakalamak mümkündür. Bahçe düzenlemeleri çok zahmetli olsalar da çoğu kişinin zevkle yaptığı ve sonucunda harikalar yarattığı keyif dolu bir iştir. Zaman zaman kendimizi kaybettiğimiz bahçe işleri arasında oturup dinlenmek istediğimiz ve keyfini süreceğimiz zamanlar olacaktır. İşte o zaman bahçe mobilyaları araştırmaya başlarız. Bahçe düzenlemeleri yaparken çok fazla ürün ile karşı karşıya kalırız ve bahçemiz için en uygununu seçmek isteriz. Bu düzenlemeleri yaparken hem hesaplı hem de güzel ve kaliteli ürünler tercih etmek önceliğimiz olmaktadır. Yazımızda sizler için bahçe düzenlemelerinin nasıl yapılması gerektiği hakkında ve bazı bahçe mobilyaları hakkında bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda sizler için seçtiğimiz bahçe düzenlemeleri için gerekli mobilyaları ve özelliklerini de listeleyeceğiz.


Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?


Bahçe düzenlemeleri nasıl yapılır sorusundan önce aslında ilk defa bahçe düzenlemeleri yapacak olan kişilerin sorması gereken soru bahçe düzenlemeleri ne zaman yapılır sorusu olmalıdır. Bahar aylarında fidanlar, ekilecek çiçekler belirlenip bir plana oturtulması gerekir ve gerekli fidanların, tohumların bahar gelmeden hazır edilmesi çok daha iyi olmaktadır. Bahçe düzenlemelerinde dikkat edilmesi gereken konu ağaçların, fidanların çiçeklenmeye başlamadan önce dikilmesi hazır edilmesi gerektiğidir. Bunun için geç kalındığında bahçe düzenlemesinde problemler yaşanabilir ve peyzajda hoş görüntüler ortaya çıkmadığı gibi materyaller de boşuna harcanmış olur. Bahçe düzenlemesi denilen iş yılın sadece belirli zamanında ve bir kere yapılan bir iş değildir. Aslında bahçeler sürekli bir bakım isterler ve hep kendini yenilerler. Bunun için bahçe peyzajı yaptıktan sonra da bahçe ile ilk günkü gibi ilgilenilmesi gerekmektedir. Bahçe düzenlemesi genel olarak yaz başlamadan ve daha sonra kış başlamadan önce düzenlemek önemlidir. Hazırlıkları bu sıraya göre yaparsak mükemmel sonuçlar elde edebiliriz.

Bahçe Mobilyaları


Bahçe mobilyaları çeşit çeşit, renk renk ve her türden mağazalarda satışa sunulmaktadır. Bahçelerde veranda etraflarına renkli çiçekler, düzenlemesi ve sürekli bakımı yapılacak olan yemyeşil ağaçlar bulunmalıdır. Estetik bahçelerde çok önemlidir. Bahçe mobilyaları arasında en çok ihtiyaç duyulan mobilyalardan birisi bahçe sandalyeleridir. Nostalji görünümü isteyenler için ahşap ve ahşap tonlarında ürünler bulunmaktadır. Bahçelerinde renk isteyenler için de skala çok geniş tutulmuştur. Estetiğe önem veren kişiler için mobilya düzenlemeleri de ayrı bir önem arz etmektedir.
Bahçeleri dizayn etmeden önce sorulması gereken bir soru bulunmaktadır. Bahçem ne kadar alana sahip ve ben bu alana bu eşyaları nasıl yerleştireceğim? Evet, tüm işe bu soruyla başlayan kişiler doğru düzenlemelere sahip olacak kişilerdir hiç kuşkusuz. Bahçenizin tarzını da işte buna göre belirlemelisiniz. Küçük boyutlardaki bahçeler için daha minimal tarzda mobilyalar tercih ederken büyük ve geniş bahçeler için daha yayvan bir şekilde ürün yerleştirmeleri ve mobilyalar tercih edebiliriz. Bahçesi büyük olan kişiler için bahçeyi planlamak biraz kafa karıştırıcı olabilir. Kimileri bahçelere havuz gibi yapılar eklerken kimileri de daha doğal bir hal ister ve etrafı rengarenk çiçekler ile doldurur. Kullanılan ağaçlardan ekilen çiçeklere ve bunların peyzajında sıklıklarına, boyutlarına dikkat etmek de en az mobilya seçimi konusu kadar önemlidir. Eğer bahçe düzenlemeleri hakkında hala kafa karışıklığı yaşıyor ve çok daha iyi görüntüler elde etmek istiyorsanız muhtemelen bir uzmandan yardım almak en doğrusu olacaktır.

Bahçe Düzenlemesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Bahçe düzenlemeleri yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Estetik ve peyzaj açısından önemlidir. Göze hitap eden yerlerde daha hoş görünümler elde etmeyi isteriz. Bahçe düzenlemeleri kafa karıştırıcı olabilir. Neyi nereye koymak istediğimiz ve hangi alanda ne çalışacağımızı bilememek çok normaldir. Ama sakin olup sadece hayal dünyasına kendinizi bıraktığınızda ortaya harika sonuçlar çıkmaktadır. Bahçe düzenlemeleri yaparken bazı hatalar da hemen ardından yapılır. Çok küçük bahçelere büyük işler yapılmamalı daha minimalist çalışılmalıdır. Daha büyük bahçelerin dizaynları daha büyük olmalıdır. Kişiler mobilya seçimleri, fidan aralıkları gibi faktörleri asla es geçmemelidir ve mutlaka araştırmalıdır. Bahçe düzenlemelerinin ne zaman yapılacağından bahsetmiştik. Düzenlemeleri yaparken daha önce de belirttiğimiz gibi mevsimlere dikkat edilmelidir. Uygun verim alabilmek için bahçede yaptığımız işlere de dikkat edilmesi gerekir. Gelelim bahçe düzenlemeleri sırasında nelere dikkat etmemiz gerektiği konusuna;

Orantı Çok Önemlidir

Bahçe düzenlemelerinde fidan dikimi konusunda ilk defa bu işe kalkışan kişilerin hataları olmaktadır ve daha sonra nasıl görüneceğini hesap edemeyebilirler. Eğer fidanlarınızı sıra sıra dikiyorsanız belirli bir oran nezdinde ayarlamalar yapmalısınız. Çok sık dikilen fidanlar büyüdüklerinde dalları iç içe girecek hale gelebilir ve hem verim almak zorlanır hem de peyzaj açısından hoş bir görüntü elde edilmemiş olur. Özellikle küçük bahçelerde en çok dikkat edilmesi gereken şey budur.

Ortamda Uyum Aranır

Kullanılan bahçe mobilyaları, mobilyaların yerleri, renkleri, koyulacağı ortam ve ortamın genişliğine bağlı ürünlerin sık tutulmaması gibi faktörlerin bahçede bulunan diğer materyaller ile uyum içinde bulunması gözü hem yormayacak hem de ferah bir ortam sunacaktır. Bol yeşillik içinizi açacaktır. Peyzajlarda bol bol yeşillik kullanmak önemlidir. Ayrıca küçük bahçeler için büyük ağaçlar kullanılması göz zevkini bozabilir. Daha minimal ağaçlar tercih edilirse çok daha sağlıklı bir görüntü elde etmek mümkündür.

Bahçenin Bir Tarzı Olmalı

Bahçenin peyzajına önem verdiğimiz gibi içerisine koyulacak mobilyalar da önemlidir. Bahçeye rastgele serpiştirilmiş eşyalardan ziyade bahçeye bir kişilik atfedecek tarzı olmalıdır. Bahçede giriş kısmı çok önemlidir ve evi gösteren de bu kısım olmaktadır. Açık ve zarif bir giriş alanı oluşturmak için taşlardan, söğütlerden yararlanılabilir. Giriş kısmı fazla abartılı olmamalıdır çünkü asıl önem verilmesi gereken içeriye girildiğinde karşımıza çıkan manzaradır. Ayrıca peyzaj çalışması yaparken bahçenizde hangi bitkileri nereye koyacağınıza ve hem şekilleri hem de boyutlarına dikkat edilmelidir.

Hayvanları Unutmamak Gerek

Çoğu kişi bahçelerinde özellikle sabahları kuşların öttüğünü duyar. Bu insana keyif veren bir olaydır. Hayvanlar bizler için çok değerli varlıklardır. Bu hayvanlar için bahçelerinizin bir kısmına harika kuş evleri koyabilirsiniz. Özellikle ağaç tepelerine koyulan ahşap kuş evleri hem bahçenizde hoş bir görünüm uyandıracak hem de hayvanlar için çok minimal ve hoş bir ev olacaktır. Kuş evleri, değişik renklere boyanabilir. Bu da bahçenizin tarzına ve yakaladığı renk tonlarına göre oluşturabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunun gibi fikirler hem doğaya fayda sağlamaktadır hem de yapılan bahçe düzenlemesinin çok daha mistik bir görünüm kazanmasına neden olmaktadır.

Bahçe Düzenleme Fikirleri


Bahçe Mobilyası Önerileri


Nefin Oturma Grubu

Nefin Oturma Grubu


Nefin oturma grubu, bahçelerde, balkonlarda, salonlarda ve daha bir çok yerde kullanılabilir şık ve rahattır. Rahatlık arayan ve aynı zaman da şık bir görünüm isteyen kişiler için ideal bir seçim olmaktadır. Fonksiyonel bir ürün olan nefin oturma grubu, bej rengi ile satışa ve müşterinin beğenisine sunulmuştur.


Nefin Oturma Grubu İçerisinde Bulunanlar;

 • Bir adet ikili koltuk
 • İki adet tekli koltuk
 • Bir adet orta sehpa
 • Yastık

Modern görüntüsü ile her ortama uyum sağlayan ve bulunduğu ortamı görüntüsü ile güzelleştiren oturma grubu, demir iskelet üzerine kuruludur. Uzun yıllar boyunca hiçbir sıkıntı çıkarmadan kullanılabilir haldedir. Metal iskeleti sayesinde iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Hava şartlarına uyum sağlamaktadır. Oturma grubunun yastıkları rahat bir şekilde takılıp çıkarılabilir ve çamaşır makinesinde gönül rahatlığı ile yıkanabilir. Oturma alanı tamamen sert süngerden oluşmaktadır. Şekillerinde zaman geçtikçe kötüleşme görülmez. Alındığı ilk gün gibi kendini korur. Orta Sehpa ceviz kaplama ve MDF ile tasarlanmıştır. Oturma alanında 28 DNS sünger kullanılarak zenginleştirilmiştir. Tüm takımda ayak ve iskelet kısımları metalden yapılmıştır ve siyah renklidir. Mobilya takımının montajı oldukça kolaydır ve hızlı bir şekilde kurulumu tamamlanıp hazır hale gelir. Kutu içerisinde montaj ve kurulum için gerekli kullanım
kılavuzu ile birlikte gelmektedir. Ürünün temizliği ve bakımı düzenli olarak yapıldığında kullanım ömrü uzayacaktır.


Nefin Oturma Grubunun Ölçüleri;

 • İkili koltuk – 150x85x60 (G x D x Y)
 • Tekli koltuklar – 60x85x60 (G x D x Y) 
 • Sehpa – 60 x 48 x 60 Cm (G x D x Y)

En iyi dağ bisikleti yazımızı da inceleyebilirsin.

Holiday Hawaii Set Masa Sandalye Takımı Bahçe & Balkon Seti

Holiday Hawaii Set Masa Sandalye


Holiday Hawaii Set, bahçe için ideal boyutlardadır ve bahçeye klasik bir görünüm vermektedir. Bahçe tasarımlarında verandalarda ve daha birçok yer ile kombin edilebilir, rahat aynı zamanda şık tasarımlı oturma grubudur. Eğer kaliteli ve aynı zamanda çok cep yakmayan bir oturma grubu arıyorsanız Holiday Hawaii set tam size göre!


Holiday Hawaii set içerisinde;

 • 2 adet sofa tekli koltuk,
 • 1 adet sofa üçlü koltuk,
 • 1 sofa sehpa ve setin yanında hediye olarak 2 adet yastık bulunmaktadır.


Holiday Hawaii Set, %100 polipropilen maddeden üretilmiştir ve darbelere dayanıklıdır, alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermez. Nem ve leke tutmaz ayrıca doğaya dönüştürülebilir bir maddeden (pp) üretilmiştir. Cam elyafı ve UV katkılıdır. Bu sayede güneşin zararlı ışınları nedeniyle sararma, solma gibi durumlar oluşmamaktadır. Ağaç dokusu ile estetik, zarif, ergonomik yapısıyla rahat, taşınabilir kolaylık sağlamasıyla kurulumu oldukça kolaydır.
Hepsiburada.com ayrıcalıkları ile indirimli fırsatlardan hemen yararlanmak için siteyi ziyaret edin ve hemen alışverişe başlayın.


Oturma Grubunun Ölçüleri:

 • Tekli Koltuk: 66x65x79 cm (G x D x Y)
 • Üçlü Koltuk: 190x65x79 cm (G x D x Y)
 • Sehpa: 55x79x38 cm (E x B x Y)
 • Koli Ölçüsü: 66 x 100 x 84 (E x B x Y)


Bahçe Salıncağı Önerileri


Mavedda Tek Kişilik El Örgüsü Makrome Bahçe Salıncağı Gri Kapalı Askılı Tekli Salıncak Hamak

Mavedda El Örğüsü Makrome Bahçe Salıncağı


Bahçe salıncakları mis gibi kahveleri, en sevdiğimiz kitabı, sevdiğimiz TV programlarını hatta bahçemizde temiz hava alırken oturacağımız keyifli dakikalar geçireceğimiz bir üründür. Bahçe salıncakları birçok tipte bulunmaktadır. Mavedda sizler için konforlu ve tek kişilik tipte el örgüsüyle yapılmış gri renkte seçeneği ile keyifli zamanlar sunacak bir salıncak tasarlamıştır. Bahçelerde ya da balkonlarda rahatlıkla kullanılabilen bu ürün rahatlığı ile kendine aşık etmektedir. Örgüleri gri makrome ip kullanılarak yapılmıştır. 120 kg’a kadar ağırlığı taşıyabilmektedir. Ürün güneşin zararlı UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Tüm hava koşulları içinde kullanılan bu ürün iyi bakıldığında ömrü uzamaktadır. Yıkanabilir ipliklerden oluşur. Haşere ve mantarları asla bünyesinde tutmaz, barındırmaz. Ürünler sizlere minderleri ile birlikte gelmektedir ve kurulum size aittir. Montajı yapılan ürünlerde iade kabul edilmemektedir. 1 yıl garantisi bulunmaktadır.


Mavedda Tek Kişilik Salıncağın Ölçüleri;

 • Yüksekliği: 214 Cm
 • Genişliği: 106 Cm
 • Eni: 120 Cm
 • Kafes yüksekliği: 120 Cm
 • Kafes boyu: 78 Cm
 • Kafes derinliği: 80 Cm’dir.

Ege Ev Ürünleri Gölgelikli Bahçe Balkon Teras Salıncak Yeşil

Ege Ev Ürünleri Gölgelikli Bahçe Balkon Teras Salıncak Yeşil


Gölgelikli bahçe salıncakları üzeri açık salıncaklara göre daha çok tercih edilmektedir çünkü yağmurlu ya da karlı bir havada çayınızı alıp keyif yapmak isteyebilirsiniz. Gölgelik de işte tam da burada devreye girer ve keyif yapmaya devam edebilirsiniz. Ege gölgelikli salıncak, maksimum 2 kişinin kullanımına uygun bir salıncaktır. 120 kg’a kadar ağırlık kaldırma kapasitesi bulunur. Boyası elektrostatik fırınlanmış toz boyadır ve yeşil renklidir. Minderleri renklidir ve %65’i pamuk, %35’i polyester kumaş ile kaplıdır. Kullanılan süngerler deforme olmaz uzun süreli kullanım sağlar ve yüksek kalitelidir. Monte işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir bu sayede taşıma işlemi de hızlıca gerçekleştirilmektedir. Kaymaları engellemek için plastik takoz kullanılmıştır. Elinize ulaştırırken karton ve dayanıklı ambalajlar kullanılmaktadır. Kolay kurulumu sayesinde keyif yapmaya hemen başlama imkanı sunar. Ürünün garanti süresi 24 aydır.


Bahçe Şemsiyesi Önerileri

Bidesenal Makaralı Katlanır Gölgelik 8 Telli Ampul Şemsiye

Bidesenal Makaralı Katlanır Gölgelik 8 Telli Ampul Şemsiye


Bahçe şemsiyesine hem balkonlarda hem verandalarda hem de bahçelerimizin en güzel kısımlarında ihtiyaç duyulur. Güneşten bizi koruması için gölgeliğe ihtiyaç duyarız. İşte bu ihtiyacı karşılamak için en uygun fiyatlı ve en kaliteli ürün olan Bidesenal Makaralı Katlanır 8 telli ampul şemsiye sizler için harika bir tercih olacaktır. Bahçelerin dekorasyonlarında önemli bir yere sahip olan bu gölgelik şemsiyeler görünümleri ile de şık bir hava katmaktadırlar. Bidesenal katlanır şemsiyenin yanında ağırlık verilmemektedir. Şemsiyeyi ayakta tutmak için ayakları verilmektedir. Üzerine mermer desteği yaparak şemsiyenin dik durmasını sağlayabilirsiniz ya da bulunduğu yere kolayca vidalayarak şemsiyenizin kurulumunu hızlıca yapabilirsiniz. Bidesenal şemsiye katlanabilir özelliği ile hem taşıması kolay hem de çok fazla yer kaplamaz. Güneşten korunmak için ideal bir seçim olmaktadır. Çubuğu şemsiyenin ortasından değil, yanından yükselmektedir ve bu da şemsiyenin kullanımında çok büyük rahatlık oluşturmaktadır. Ayrıca yerden de oldukça tasarruf edilmiş olmaktadır. Eğilebilme özelliği bulunur. Bu sayede istediğiniz ayarda kullanım sağlar. Ayakları dengelidir ve savrulmaz. Sizler için kullanılan malzemeleri söyleyecek olursak eğer; kaliteli polyester örtü kullanılmıştır ve bağlantı parçaları alüminyumdan yapılmıştır. Paslanmaz. Ürünün temizliğine özen gösterildiği sürece kullanım ömrü uzamaktadır. Ürünün garanti süresi 12 aydır. Yurt dışına satışı bulunmamaktadır.

Bidesenal Gölgelik Şemsiyenin Ölçüleri;

 • Çap: 300 cm
 • Şemsiye ayak çapı: 48 mm
 • Şemsiyenin Toplam Ağırlığı 14 kg
 • Tevalli Plaj Balkon Bahçe Şemsiyesi 1,8 Metre + 20LT Bidon


Tevalli Plaj Balkon Bahçe Şemsiyesi

Tevalli Plaj Balkon Bahçe Şemsiyesi

Büyük şemsiyelerin kullanım alanları aslında oldukça geniş eşyalardır. İsterseniz balkonlarınızda isterseniz plaja gittiğinizde güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak için kullanabilirsiniz. Ya da bahçeler için çok güzel süs ürünleri de olabilmektedirler. Bahçe düzenleme fikirleriniz arasında eğer bahçe şemsiyesi geçiyor ise doğru yerdesiniz çünkü Tevalli Plaj Balkon Bahçe Şemsiyesi tam size göre bir ürün. Şemsiyenin boyu tam 1,8 metredir ve altında bidonu bulunmaktadır. Bidon sayesinde herhangi bir iklim koşulunda zarar görmeden dik durması sağlanmaktadır. Bidon 20 litredir. Tevalli Plaj Balkon Bahçe Şemsiyelerinin renk skalası oldukça geniştir. Dilerseniz kırmızı, mavi, gri, sarı ve yeşil renkte bir şemsiye tercihinde bulunabilirsiniz. Şemsiye, her yöne doğru dönebilmektedir. Tepeden kırmalıdır. 20 Lt bidon size hediyemizdir. İskeleti beyaz boyalı ve elektrostatiktir. Şemsiye iskeleti: 3,80mm kalınlığındadır. 90cm’lik 8 adet tel kullanılmıştır. Şemsiye borusu: 27-22 x 7mm’dir. 150gr/m2 polyester kumaş kullanılmıştır ve ağırlığı 2kg’dır. Uygun fiyatlı ve iyi bir ürün arıyorsanız Tevalli Plaj Balkon Bahçe Şemsiyeleri taksit imkanlarıyla sizler için üretilmiş harika bir üründür.

En iyi yatak incelememize de göz atabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.