En İyi Bebek Bezi Hangisi? Çocuğunuz İçin En İyi Bebek Bezi Tavsiyeleri (2021)

En İyi Bebek Bezi Hangisi? Çocuğunuz İçin En İyi Bebek Bezi Tavsiyeleri (2021)

Ebeveynler, bebekleri için en iyiyi her zaman seçmek ve onlar için hazır etmek isterler. Bebekler, doğaları gereği çok hassaslardır. Onlar için en iyi koruma sağlayıp, rahat ettirecek ürünleri bulmak da pek kolay sayılmamaktadır. Ebeveynler daha bebekleri doğmadan kıyafetinden bezine kadar ayarlamalar yapmaktadırlar. Biz sizler için en iyi bebek bezi tavsiyeleri listesi hazırladık.

Peki ya yeni anne-baba olacak çiftler bebek eşyaları ile ilgili ne kadar bilgililer? İşte, yazımızda yeni ebeveyn olacak kişiler için bebek bezi tavsiyeleri ve nasıl bebek bezi seçimi yapılmalı? En iyi yenidoğan bebek bezi hangisi? Gibi soruları cevaplandırıp, onların kafalarında oluşan karışıklığı gidermeye çalışacağız. Bebek bezi nasıl seçilmelidir konusu ile başlayalım:

Bebek Bezi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Bebek bezi seçimi göründüğü kadar kolay olmayabilir. Bu konuda hiç bilgi sahibi olmayan anne-babalar, deneyerek ve yanılarak bezleri bulmaya çalışacaktır. Bu şekilde zorlanmayıp, yazımızı takip ederek sizin için en uygun bebek bezini bulmak kolaylaşacaktır. Haydi şimdi en iyi bebek bezi seçimimizi yapalım.

İnceliğe Dikkat Edilmeli

Bebek bezleri kalın olduklarında bebeklerin hareket alanlarını kısıtlamaktadırlar. Ayrıca bebekler rahat olamadıkları için huzursuz da olmaktadırlar. Bebek bezlerini ultra ince bezleri tercih etmek bebeklerin mutlu ve huzurlu uyku uyumaları için son derece önemlidir. Gün içerisinde aktiflerken sıkıntılar yaşamamaları açısından bebek bezinde incelik veya kalınlık tercihi çok büyük önem taşımaktadır.

Kiloya Dikkat Edilmeli

Bazı yeni ebeveynler, bebek bezlerinin bebeğin kaç aylık olduğuna göre seçildiğini zannetmektedirler. Hayır, bu böyle değildir. Bebek bezi paketlerinin üzerinde bebeğinizin kilosuna uygun olarak üretilmiş ve numaralandırılmış bebek bezleri mevcuttur. Bebeğinizin kilosunu düzenli olarak kontrol ederek, bebek bezi seçimlerinizi ona göre yapmalısınız. Ayrıca bebek bezi firmaları kendi internet sitelerinde de bebek bezi boyutları ve ölçüleri hakkında detaylı bilgileri ebeveynler ile paylaşmaktadırlar. Bu konuyu takip etmek, bebeğin vücuduna tam olarak oturan iyi bir bez seçimi yapmayı sağlayacaktır.

Islaklık Göstergesi Bulunmalı

Islaklık göstergesi, bebek bezlerinin olmazsa olmazlarındandır. Bebeğiniz, altını ıslattığında hemen bunu fark etmek zor olabilmektedir. Bunun için bezlerde geliştirilen teknoloji artık ilerlemiştir. İyi bebek bezi ıslaklık göstergesi ile, bebeğiniz altını ıslattığı zaman hemen bunu bezin üzerinde bulunan göstergeden fark ederek bezi değiştirebilirsiniz. Bu sayede bebek idrar yüzünden enfeksiyon kapmaz ve altı her zaman daha temiz ve kuru kalır.

Bebeğin Vücudunu Sıkmamalı

Bebek bezlerini alırken kilosuna ve buna göre bezin numarasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer bezin numarası yanlış alınırsa bezler bebeği sıkacaktır. Bu sıkma sonucunda bebeğin yürümesinde bozulmalar görülebilir. Bebeğin üzerine küçük gelen bez yüzünden bebek gün içerisinde rahat hareket edemez ve sürekli huzursuz olup ağlar. Bunu engellemek için bezleri alırken vücudu sıkmadığına emin olunmalıdır. Bebeklerin cildi çok hassastır. Bu nedenle vücudunu sıkarak izler bırakması fark edildiği andan itibaren bez değiştirilerek sorun ortadan kaldırılmalıdır.

Yüksek Emicilik Gücü Olmalı

Bir bebek bezinde olmazsa olmaz ilk önce dikkat edilecek konulardan biri de emiciliktir. Sıvıyı eşit bir şekilde ve yüksek kalitede emen bezler bebeğin cildinde nem bırakmayarak tahrişi ve enfeksiyonu önleyecektir. Bezlerin kalite kontrolleri deneyerek yapılabilir. Bez alırken emicilik gücüne bakılması bebeğin sağlığı için çok büyük önem arz etmektedir.

Yumuşak Dokulu Olmalı

Bebeklerin cildi bizler gibi değil oldukça narin yapılıdır. Bu nedenle pamuklu ve yumuşak dokulu bezler, bebeklerin rahat etmesini ve mutlu günlere uyanmasını sağlayacaktır. Bebeğin rahat ve huzurlu olabilmesi yumuşak dokulu bir bez olmasına bağlıdır. Bez alırken pamuk oranına dikkat edilmesi de bu yüzden önemlidir. Yumuşak dokulu bez, bebeğin cildinde iz bırakmaz ve onu rahatsız etmez.

Hava Almalı

Bebek bezlerinin hava alması, bebeğin cildinin hava ile temas etmesi demektir. Bu da bebeğin cildinde tahriş, kızarıklık ve pişik oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca hava alan bezler daha iyi kuruduğu için ıslaklık seviyesini de azaltacaktır. Bu nedenle ebeveynler bez seçimi yaparken mutlaka bezlerin hava alıp almadığına dikkat etmelidir.

Yan Bantlar İyi Yapışmalı

Bebek bezlerinin yan taraflarında bantlar bulunmaktadır. Bu bantlar sayesinde, bebek gün içerisinde aktifken bez çıkmaz, kopmalar yaşanmaz. Bebek bezi yan bantları ne kadar güçlü yapışkanlık gösterirse bebeğin de bezi çıkarmasını o kadar iyi engeller hatta daha sonra çıkan bezi tekrar yapıştırmaya yaramaktadır. Bebek bezi kullanımında yan bantların yapışkanlık seviyesine bu yüzden oldukça dikkat edilmelidir.

Bebek Bezi Seçerken Hangi Numarayı Almalıyım?

Çoğu kişi, bebeğin kaç aylık olduğuna göre bebek bezi tercihi yapması gerektiğini sanmaktadır. Aslında durum bu şekilde değildir. Bebek bezleri 1-2-3-4-5-6-7 şeklinde numaralandırılmış olarak paket üzerinde belirtilmektedir. Yapılması gereken, ebeveynlerin bebeğin kilosunu sürekli kontrol etmektir. Bebek eğer kilo alırsa, kendi numarasından farklı bir numara alınmalıdır.

Yenidoğan bir bebeğin kilosu yaklaşık 2-3 kg arasındadır. Bu da bebek bezlerinde 1 numaraya denk düşmektedir. Eğer yeni çiçeği burnunda anne-baba iseniz 1 numara bebek bezi ile başlamalısınız.

Eğer bebek 6 kilo ise alınacak bezin numarası 3-6 kilo arasında uygun olan bir numarayı tercih etmek olacaktır.

Daha önce de belirtildiği üzere, bebek bezi paketlerinin üzerinde bulunan yönergelere satın alacağınız zaman iyice dikkat ederek almalısınız. Kilosuna ve numarasına dikkat edilmelidir. Eğer her marka numara ve kilo konusunda aynı ölçüleri sağlamıyorsa ki muhtemelen öyle olacaktır. Bebek bezlerinin orijinal sitelerinde de ölçülerini rahatlıkla bulabileceksiniz.

En İyi Bebek Bezleri

Molfix Bebek Bezi

Türkiye’nin ilk ve tek 3D elastomer sistem teknolojisine sahip Molfix Baby ürünleri, sayıları 3, 4, 4 +, 5, 5 + ve 6’dır. Bu teknoloji ile Molfix, yeni nesil annelerin beklentilerini karşılıyor ve sadece bebek bezlerini kuru tutmakla yetinmiyor. Aynı zamanda yumuşak taraf, bel bandına ek olarak elastik bir vücut sistemi sağlar. Bu sistem sayesinde bebek bezi ıslakken sarkmaz, bebeğin vücuduna tam oturur ve bebeğe hareket özgürlüğü sağlar.

Yeni Molfix ile bebekler, anneleri rahatlarken özgürce keşfedebilirler. Elastik yan bantlar, geçirimsiz bariyer, rahat ve esnek orta lastik sistemi bebeklerin rahat hareket etmesini sağlar, Yeni Molfix’in 2 katmanlı emilim bölgesi, yumuşak ve nefes alabilen iç ve dış yüzeyleri kapsamlı koruma sağlar. Yeni Molfix bebek bezi, dünyayı özgürce keşfeden bebekler için uygundur ve renk değiştiren nem göstergesi, annelerin çalışması için de kolaylık sağlar. Bebek bakım seti, bebeğinizin bakımını tamamlamanıza ve rahatlığa ulaşmasını sağlamaktadır. En iyi bebek bezi listemizde bu ilk olarak Molfix’i önermek istedik.

Kullananlar Ürün İçin Ne Diyor? Ürünün Ortalama Fiyatı Nedir?

 • 224’lü ürünün ortalama fiyatı: 220 TL’dir.
 • Bu ürünü Hepsiburada’dan alan ve ürünü değerlendiren 400 kişi ürüne 4.7 toplam yıldız puanı vermişlerdir.
 • Ürünü kullanan ebeveynler ürünün çok iyi emici olduğunu ve pişiği, tahrişi engellediğini söylemektedirler.

İlginizi çekebilir; en iyi bebek şampuanı

Evy Baby Bebek Bezi

Güncellenen Evy Baby’de Türkiye, bebeğin cildine ilk kez temas etmek için üst yüzeyinde% 100 doğal pamuk kullanıyor. BPA, paraben ve lateks içermez, bebeğin cildini doğal olarak korur. Ayrıca sıvıları 2 kata kadar daha hızlı emerek bebeklerin kuru kalmasına yardımcı olur. Bir bebeğin annesine güvendiği gibi güvenebileceğiniz bir bebek bezi, Yeni Evy Baby.

Bir bebek bezinden beklenen tüm performansı sergilemektedir. Ultra kuruluk ve emicilik sağlar. Yapışkan bantları güçlüdür. Bebek kendisi bantları açamaz. Yenidoğan fırsat paketidir. 4 paket ve paket içerisinde 54 adet bez bulunmaktadır. Hem ekonomik hem de kaliteli bir üründür.

Kullananlar Ürün İçin Ne Diyor? Ürünün Ortalama Fiyatı Nedir?

 • 216’lı ürünün ortalama fiyatı: 160 TL’dir.
 • Bu ürünü Hepsiburada’dan alan ve ürünü değerlendiren kişiler Evy Baby bebek bezine 5 yıldız puanı vermişlerdir.
 • Ürünü kullananlar emiciliğinin çok iyi olduğundan bahsetmiştir.
 • Bezi tercih eden anneler bezde idrardan dolayı sarkma görülmediğini belirtmiştir.Prima Bebek Bezi

Prima bebek bezi özel olarak doktorlar ve hemşireler ile birlikte geliştirilmiş aktif bir bezdir. Pediatristlerin bir numaralı tercihi olan Prima aktif bebek bezi iki katlı sızdırmaz bariyerler ile geliştirilmiştir ve ayrıca güçlü emici kanalları ile sıvıyı beze eşit olarak dağıtarak bezin sarkmasını engellemektedir. Mikro tanecikleri bulunan Prima aktif bebek bezi sayesinde bebek bezinin hızla kuruması sağlanır. Bu sayede bebeğin hassas cildi tahriş olmaz ya da kızarıklar yaşanmaz. Prima, çişi hızlı emerek sızıntıyı engeller ve sıvıyı geri vermez. Hava kanalları sayesinde ekstra kuruluk sağlamaktadır. Esnek yan bantları sayesinde bebeğin cildinde izler bırakmaz Ve günlük hareket alanını kısıtlamaz. Pamuk gibi yumuşak bir  gezdir fakat pamuk içermez.

Kullananlar Prima aktif bebek bezi için ne söylüyor?

 • Bu ürünü hepsiburada’dan alan ve değerlendiren 6500 kişi Toplamda 4,8 Yıldız puanı vermiştir. 
 • Prima bebek bezini kullanan anneler çok kuru olduğunu ve Bezde sarkmalar yaşanmadığını belirtmişlerdir.
 • Fiyatı ekonomik bulunmuştur ve Ayrıca çok da kaliteli olduğu söylenmiştir.Sleepy Bebek Bezi

Sleepy bebek bezi, Ultra hassas bebek bezi tavsiyemizdir. Hassas ciltler için oldukça büyük koruma sağlayarak bebeklerin Huzurlu ve rahat uykularında ve günlük hareket içerisinde mutlu olmalarını sağlamaktadır. Diğer bezlerden 1 farkı ise yan bantları yapışkanlı değil cırtlıdır. Yumuşacık yüzeyi Saf su ile dokunmuştur. Emici bölgesi ise doğal bambu özü ile geliştirilmiştir. Organikliğini ise kuruluğunu veren pamuktan almaktadır. Pamuk bezdeki kuruluğu maksimum seviyeye çıkarmaktadır ve bebeğin cildinde nem bırakmayarak pişiği ve tahrişi engellemektedir. Bir paket içerisinde 220 adet sleepy bebek bezi bulunmaktadır. %100 helaldir. %100 vegandır ve %100 Pamuktan üretilmiştir. 

Sleepy Bebek Bezi Kullananlar Bez İçin Ne Diyor?

 • Sleepy bebek bezinin hepsiburada’dan alan 754 ebeveyn değerlendirmede Bebek bezine toplamda 4.7 puan vermişlerdir.
 • Kullananlar sleepy bebek bezinin yumuşak olduğundan ve hızla sıvıyı kendinden bahsetmiştir. 
 • Kullananlar gezin cırtlı olmasının kolayca çıkarılıp takıla bildiği için kolaylık sağladığını belirtmişlerdir.Baby&Me Bebek Bezi

Baby&Me bebek bezi, 12 saat rahat kuruluk sağlamaktadır. Bu nedenle ebeveynlerin en çok tercih ettiği bebek bezlerindendir. Bebekler için ideal olan yumuşaklık Baby&Me’de sağlanmaktadır. Siz de bebeğiniz için en iyisini düşünüyorsanız, Baby&Me tercihinde bulunmalısınız. Asla sızdırmayan yapısı ve kremli dokusu sayesinde bebeğinizin altını ıslandığını kolayca fark etmenizi sağlar. Islaklık göstergesi ile yenilik sağlayan Baby&Me bebek bezi, içerisinde 50 adet bez bulunduran akıllı bir seçim olmaktadır. Ezine yumuşak üst yüzeyi sayesinde bebeğin altında nem kalmaz ve gün boyu kuruluk sağlar Bu sayede bebeğin cildinde kızarıklıklar pişik ya da tahriş olmaz. Esnek yan bantları sayesinde bebeğin hareketi sırasında ona yardımcı olur ve onu sıkmaz. Nefes alan yüzeyi sayesinde bebeğin cildine hava verir ve rahatlık sağlar. Bu sayede pişik önlenir. Ayrıca içerisindeki krem sayesinde cildi tahriş olmaz. 

Kullananlar Baby&Me  Bebek Bezi İçin Ne Diyor?

 • Kullananlar bebek bezinin bebeği sıkma dığını ve ıslaklık göstergesi sayesinde bezinin değişimini daha çabuk olduğundan bahsetmiştir.
 •  İçerisindeki krem sayesinde tahrişi engellediğini ve ayrıca güzel koku verdiğinden de bahsedilmiştir.
 •  Bebek bezi kullanırken bebeklerin hassas cildinde iz bırakmadığı da ayrıca söylenmiştir.


İlginizi çekebilir; en iyi bebek arabası

Goon Mutlu Bebek Külot Bez

Goon mutlu bebek külot bez, bebeklere kolay da giydirilir yanlarından yırtılarak açılır ve bandına sarılarak çöpe atılır. Yumuşak iç ve dış yüzeyi ile bebeğin cildini pamuksu bir his ile sarar. Üst yüzeyi japon teknolojisi ile üretilmiş olan bu külot bez sıvıyı maksimum seviyede hızlıca emerek üst düzey bir kuruluk sağlar. Gözenekli dokusu ile bebek bezi hava alır ve bebeğin cildinde tahriş kızarıklık pişik oluşturmaz. Bel ve bacak bölgesi oldukça esnektir bu sayede bebek hareket ederken vücudunda iz bırakmaz ve vücudunun tam anlamı ile sarar. Üzerinde dalin civcivi bulunmaktadır ve bebeğinizi eğlendirir. Aylık ekonomik paket ile hem bebeğiniz rahat eder hem de cebiniz. Bir paket içerisinde 138 adet bebek bezi bulunmaktadır. Bebek bezleri külot bezdir.

Kullananlar Goon Bebek Külot Bezi İçin Ne Diyor?

 • Goon mutlu bebek külot bezi hepsiburada’dan alan 690 kişi bebek bezine ortalama 4,2 yıldız puanı vermiştir.
 • Kullananlar daha önce aldıkları bezleri bırakıp goon külot beze geçtiklerini belirtmişlerdir.
 • Ultra emiciliği sayesinde annelerin göz bebeği olmuştur.
 • Kullananlar bebeğin cildinde iz bırakmadığını ve hareket alanının kısıtlanmadığını belirtmişlerdir.
 • Bezin külot bez olması anneler ve bebekleri için büyük bir kolaylık sağlamıştır.Önlem Bebek Bezi

Yeni önlem bebek bezi, bebeklere ultra konfor ve kuruluk sistemi sayesinde huzurlu uyku ve rahat dakikalar yaşamasını sağlar. Annelerin bir numaralı tercihi olan yeni önlem bebek bezi ultra emiciliği sayesinde sıvıyı eşit bir biçimde beze dağıtarak sarkmaların önüne geçmektedir. Ayrıca bebeğin cildinde maksimum kuruluk sağladığı için nem bırakmaz ve bu sayede bebekte pişik kızarıklık veya tahriş sorununa neden olmaz. Alman laboratuvarlarında yapılan testlere göre 5 yıldızlı üstün segment ödülüne layık görülmüştür. Bu demek oluyor ki, önlem bebek bezi bebeklerin cildine dost ve onların hassas vücutlarına dikkat eden yenilikçi bir bebek bezidir. Bezin yan bantları tekstil ürünüdür ve elastiktir. 3 katlı emici bölge teknolojisi kullanılmıştır bu sayede sıvı hızlıca emilmektedir. Nefes alan iç dış yüzeyi ile bebeğin cildinde hava akımı gerçekleştirerek pişiği ve tahrişi önler. Bebek bezinin üst yüzeyi renklendirici içermemektedir. Bebeğin cildine dost bir üründür.

Önlem Bebek Bezi Kullananlar Ürün İçin Ne Diyor?

 • Önlem bebek bezini hepsiburada üzerinden satın alan ve değerlendiren ebeveynler toplamda 4,9 yıldız puanı beze vermişlerdir.
 • Önlem bebek bezini kullanan ebeveynler bizim maksimum kuruluk sağladığını söylemişlerdir.
 • Bezin ortalama fiyatı 160 tl’dir.
 • Yeni önlem bebek bezini kullanan anneler bebekte pişiğin son bulduğunu söylemişlerdir.Minies Bebek Bezi

Bebekler için büyük önem taşıyan bebek bezleri annelerin bebek bezi tercihi yaparken ki seçimleri bebeklerin rahatlığını oldukça etkilemektedir. Minies bebek bezi, 3 numaradır ve içerisinde 600 adet bebek bezi bulunmaktadır. Minies bebek bezi, bebekler için özel koruma sağlayarak ultra emicilik sağlar ve cildinde nem bırakmaz. Bu sayede pişik önlenir ve bebeğin cildine dost bebek bezi olduğu söylenebilir. Yumuşak dokusu ve benzersiz iç yapısı sayesinde hassas bebek ciltlerine uyum sağlamaktadır. Esnek kulakçıkları, nefes alan dış cepheleri, sızıntı önleyen emicilik yapısı ile karşınızda Minies. Dermatolojik olarak testlerden geçirilmiş bir bebek bezidir. Deneyen 10 anneden 9’u çok beğenmektedir.

Önlem Bebek Bezi Kullananlar Ürün İçin Ne Diyor?

 • Minies bebek bezi hepsiburada sitesinde 4.8 puan almış
 • Ürünü kullanan kullanıcılar ürünün gayet kaliteli olduğunu belirtmişPine Smart Akıllı Bebek Bezi

Pine smart akıllı bebek bezi, idrar yolu enfeksiyonu testinde kullanılmak üzere ebeveynlere sunulmuştur. İdrar yolu enfeksiyonunda kullanılan dünyadaki ilk ve tek bebek bezi Pine Smart akıllı bebek bezidir. Cerrahpaşa tıp fakültesi ve Pine bebek bezi ortak çalışması ile ortaya çıkarılmıştır. Tüm dünyada patent koruması altına alınan Pine Smart akıllı bebek bezi, bebeğin idrarında herhangi bir enfeksiyon mevcut ise bezin dış yüzeyinde belirtilen alan pembeye dönüşmektedir. Bu şekilde ebeveynler bebeklerini daha erken doktora yetiştirerek daha az ve hafif ilaçlar kullanmasını sağlayarak hastalığı daha hafif atmasına yardımcı olmaktadır. Erken tedbir her zaman çok daha iyidir. Bu nedenle Pine Smart akıllı bebek bezi ebeveynler ve bebeklerin büyük bir kurtarıcısı olmaktadır. Bebekler hastalandığında idrar almak oldukça zorlaşmaktadır. Bu durumda Pine Smart akıllı bebek bezi yardımcı olarak idrar almayı kolaylaştırmış ve hatta kendisi analiz etmiştir. İsteğe bağlı olarak yalnızca şüphelenilen durumlarda kullanılmalı ya da istenirse günlük bebek bezi olarak da kullanılabilmektedir.

Pine Smart Akıllı Bebek Bezi Kullananlar Ürün İçin Ne Diyor?

 • Pine smart akıllı bebek bezini hepsiburada’dan alan ebeveynlerin 59’u toplamda ortalama 4,9 yıldız puanı vermişlerdir.
 • Kullanan ebeveynler bebeklerinin hastalığına erken öğrenip doktora hızlıca yetiştirdiklerini ve daha erken tedavi edildiklerini söylemişlerdir.
 • Günlük olarak kullanan anneler oldukça tavsiye etmişlerdir.
 • Emiciliği ve göstergeleri sayesinde işlerinin kolaylaştığını belirtmişlerdir.Canbebe 1 Numara Avantaj Yenidoğan Bebek Bezi

Canbebe bebek bezi, hem annelerin hem de bebeklerin mutluluğunu düşünmektedir. Bu ilke ile hareket ederek bebeklerin hassas cildine uygun bir yenidoğan avantaj 1 numara bebek bezi üretmiştir. Canbebe bebek bezi, ultra emicilik gösterir ve bebeğin altının her zaman kuru olmasını sağlar. Bu sayede bebeklerde pişik ve kızarıklık aynı zamanda tahriş gibi can acıtacak olaylar yaşanmaktadır. Yeni can bebenin lastikleri sayesinde hassas bebeğin vücuduna değecek olan lastikler asla iz bırakmaz ve bebeğin cildini sıkmaz. Yeni canbebe bebek bezinde ıslaklık göstergesi bulunmaktadır ve bu gösterge sayesinde bebeğinizin altının ne zaman değiştirilmesi gerektiğini kolayca öğrenebileceksiniz. Uygun bebek bezi tavsiyesi arayanlar için Canbebe bebek bezini öneriyoruz.

Canbebe Bebek Bezi Kullananlar Ürün İçin Ne Diyor?

 • Ürünün ortalama fiyatı 50 tl’dir.
 • Ürünü kullanan ebeveynler ıslaklık göstergesini çok beğenmişlerdir.

Diğer içeriklerimize göz atın; en iyi tost makinesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.