En İyi Bulaşık Makinesi Deterjanı (2021)

En İyi Bulaşık Makinesi Deterjanı (2021)

Son yıllarda yaşanılan COVID-19 salgınından sonra temizliğin önemini bir kez daha anladık. Hayatımızın ve sağlığımızın devamlılığı için, yemek yediğimiz mutfak eşyalarının temizliği son derece önemlidir. Özellikle direk olarak vücudumuza aldığımız gıdaların ve içecekleri temiz tüketmemiz gerekmektedir. Mutfak araç ve gereçlerimizin hijyenik olması son derece önemlidir. Evlerimizde bulaşıklarımızın yüksek sıcaklıkta ve hızlı olarak yıkanması amacıyla bulaşık makineleri icat edildi. Yaşam standartlarını kolaylaştıran bu makineler Joel Houghton tarafından 1880 yılında icat edildi. Teknolojinin ilerlemesi ile daha gelişmiş modeller tasarlandı. Ancak bulaşık makinelerinin uzun süre iyi performans gösterebilmesi için bulaşık deterjanı seçimi çok önemlidir. Tabaklarımızda ve bardaklarımızda iyi temizleyemediği gibi makine içerisindeki bazı parçalar da hasar görmektedir. Bu durumları yaşamamak için en iyi bulaşık makinesi deterjanı kullanmalısınız. Kodios ekibi olarak piyasadaki en iyi markaları, deterjan kullanım şekilleri ve bazı püf noktalardan bahsedeceğiz.

En İyi Bulaşık Makinesi Deterjanı

Bulaşık deterjanları temizlik yönünden çok yönlü kullanılmaktadır. Çok iyi yağ çözücü olarak bilinen ürünler tencere, tabak, çatal ve bardaklarımızı iyi bir şekilde temizlemektedir. Ayrıca yemek artıkları ve yağ kalıntılarının en fazla bulunduğu mutfak ortamında da sıkça kullanılmaktadır. Yağ, kir, mikrop ve yemek kalıntılarını derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır. Temizlendiği gibi bardaklar, tencereler, kaşık, çatal ve bıçaklarda daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Bu özelliğinden dolayı bazı kullanıcılar gümüş eşyalarını parlatmak için de kullanabilir. Ayrıca bulaşık makinelerin iç parçalarında derinlemesine temizleyerek kullanım süresini uzatmaktadır. Ekstradan makine temizlemeniz gerekmemektedir. Bahsettiğimiz özellikleri sadece en iyi bulaşık makinesi deterjanı yapabilmektedir. Piyasadaki kalitesiz ürünler kullanıcılara büyük sorunlar açabilmektedir.

Bulaşık Makinesi Deterjanı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak sağlığımızı koruyarak kendi sağlığımızı büyük ölçüde koruyabiliriz. Çünkü tükettiğimiz besinlerin hazırlanması, tüketilmesi, pişirilmesi kullandığımız mutfak araç gereçler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bulaşık makinesi deterjanı alırken nelere dikkat edilmelidir? En iyi bulaşık makinesi deterjanı hangisi? Hepsi bir arada olan ürünler sağlıklı mıdır? Bu ve bunun gibi sorularla kafa karışlığı yaşamalıyız. Bu durumu ortadan kaldırmak makineniz ve sizin için bulaşık makinesi deterjanı tavsiye yazısı hazırladık. Daha iyi performans için en iyi önerilerimize göz atabilirsiniz.

Marketlerde ve online alışveriş sitelerinde bulaşık makinesi deterjanı reyonlarında farklı alternatifleri görebilirsiniz. Toz, sıvı, kremsi ve tablet formunda seçenekleri bulunmaktadır. Bu kategorileri seçmek tamamen kullanıcıların isteğine bağlıdır. Toz bulaşık deterjanları makinelerde kalıntı bırakabilmektedir. Sıvı ve kremsi bulaşık deterjanları ise cam ürünlerinde istenilen parlaklığı verememektedir. En kullanışlı seçenekler ise tablet formundaki deterjanlardır. Bilinen, güvenilir ve uygun fiyatlı markalar önceliğiniz olmalıdır. Uygun bir şekilde paketlenmiş olmalıdır. Ambalaj üzerinde marka adı, net ağırlık, seri no, kullanım bilgisi, içerik ve koruyucu önlemler yer almalıdır. Yer alan bu bilgiler okunaklı, silinmeyen ve zarar görmemiş olmalıdır. Bahsettiğimiz şartları sağlayan en iyi bulaşık deterjanı markalarını sizler için sıraladık. Markaları, içerikleri, başarıları, en iyi bulaşık deterjanı ürünleri incelemesini inceleyebilirsiniz.

En iyi 3 Bulaşık Makinesi Deterjanı

Fairy

Fairy bulaşık deterjanı 1898 yılında İngiltere’ de üretime başlamıştır. Markanın Türkçe karşılığı peri anlamına gelmektedir. Üretime başladığı ilk yıllarda sadece İngiltere’ de kullanılmıştır. 1900’ lü yılların başında markasının adını tüm dünyaya duyuracak bir yarışmaya girdi. Fairy sabunları jüri üyeleri tarafından kaliteli bulunarak 1. Seçilmesine yardımcı oldu. Büyük ödülü alarak günümüzdeki başarısının temelini atmayı başardı. Kısa sürede tüm Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlandı. Zamanla tüm dünyada temizlik için kullanılan kaliteli bir marka oldu. Teknolojinin ilerlemesi ile sabunlardan, sıvı bulaşık deterjanı ve bulaşık makinesi deterjanı üretimlerine başlandı. Ülkemizde temizlik ürünleri sektörüne 2010 yılında girdi.

Bulaşık deterjanı seçeneklerinde en popüler ürünleri Fairy Platinum Plus ve Fairy Platinum Limon’ dur. Kullanıcılar tarafından en çok değerlendirilen iki ürünü sizler için karşılaştıralım. Fairy Platinum Plus tabak, bardak, tencere, kaşık ve çatallarda üstün temizlik sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan maddeler ile sıvı – yağ çözümünü kolay sağlamaktadır. Anti – mat teknolojisi ile üretilen ürün çelik ve cam ürünlerinde ekstra parlaklık sağlamaktadır. Gümüş takımlarınızın ve eşyalarınızı koruyarak yeni görünmesine olanak sağlamaktadır. Daha kısa programlarda bile en üstün temizlik deneyimi yaşayabilirsiniz. Kirli eşyalarınızı temizlerken aynı zamanda bulaşık makinenizi korumaktadır.

Fairy Platinum limon bulaşık deterjanı özellikle kullanıcılar tarafından çok sevilmektedir. Tabletlerin şekli alışılmış tasarımlardan biraz daha yüksektir. Hepsi bir arada olarak adlandırılan ürün en güçlü yağ kirlerini bile temizlemektedir. Ayrıca bulaşık makinenizdeki kurumuş yağların temizlenmesine de yardımcı olmaktadır. Tek dezavantajı diğer ürünlerden daha yüksek fiyatlarda seyretmektedir. Uzun süre kalmış balık, et, yumurta, kızartma ve diğer güçlü yağları ön durulama yapmadan temizleyebilmektedir. Ekstradan makinenin deterjan bölümüne parlatıcı, tuz ve organik temizleyiciler koymanıza ihtiyaç yoktur. Mükemmel temizlik için özen göstermeden gerçekleştirebilmektedir. Bu özelliğinden dolayı piyasadaki en iyi tablet bulaşık deterjanı olarak gösterilmektedir.Finish

Finish bulaşık deterjanı markası 1953 yılında ABD kurulmuştur. Kurucusu Reckitt Benckiser benzersiz bir formülize elde etmiştir. Kirli mutfak araç ve gereçlerinizde mükemmel temizlik sağlamaktadır. Aynı zamanda bulaşık makinesi içi ve parçalarında da tam temizlik sağlamaktadır. Böylelikle bulaşık makinelerinizi uzun süre en iyi performansla kullanabilirsiniz. Temizlik şirketi bulaşık tuzları, makine temizleyicileri, parlatıcılar, koku gidericiler ve bulaşık deterjanları seri üretimini yapmaktadır. En çok bilinen ürünü tablet formundaki bulaşık deterjanıdır.  İlk yıllarda markanın deterjan seçenekleri Calgonit olarak pazarlanmaktadır. Birçok Avrupa ve Asya ülkesi bu isimle tanımıştır. Zamanla deterjan içeriğinde daha güçlü maddeler eklenerek Finish serisi, Finish Quantum, Finish Hepsi Bir Arada gibi isim değişikliğine gidilmiştir.

Finish Quantum serisi en az Fairy kadar yüksek performans göstermektedir. Koleksiyonda farklı ürünleri en iyi avantajlarla müşterilerine sunmaktadır. Koleksiyonda güçlü seçenek ise Finish Quantum Max ürünüdür. Uzun süre kalmış içecek ve yemek kalıntılarını ön yıkama yapmadan temizleyebilmektedir. Cam, gümüş ve çelik mutfak araç – gereçlerinde yüksek parlaklık sağlamaktadır. En iyi temizlik ve parlaklığımız sloganıyla tasarladığı ürününde ekstra toz, limon suyu, özel parlatıcı temizlik ürünlerine ihtiyaç yoktur. Paket içerisindeki tabletler her türlü ihtimale karşı şeffaf bir şekilde paketlenmektedir. Ambalajlı kolay paketi sayesinde her kullanışta yüzde yüz hijyeni sağlamaktadır. İçeriğinde parlatıcı, yağ çözücü, tuz, çamaşır suyu bulunmaktadır. Güçlü içeriği ile kullanıcıların bir numaralı tercihidir. Ayrıca 57 litreye kadar su tasarrufu sağladığı için oldukça ekonomiktir. Sadece kirli bulaşıklarınızda değil makinenizi de derinlemesine temizliğini sağlamaktadır. Arçelik, Bosch, Siemens ve Beko beyaz eşya mağazaları tarafından kullanıcılara önerilmektedir.

Finish markasının bir diğer en iyi ürünü ise ‘Finish Hepsi Bir Arada’ bulaşık deterjanıdır. Ürünü piyasadaki diğer ürünlerden önemli kılan cam koruma etkisidir. Camdan üretilmiş bardaklar, tatlı tabakları, sürahiler ve daha birçok malzeme oldukça hassastır. Bulaşık makinesinde her yıkanma sonrası çizilme izleri oluşur ve buğulanır. Cam koruma etkisi ile yaşanılan bu olumsuzluklar ortadan kaldırmayı amaçlamışlardır. Ayrıca en düşük sıcaklarda bile derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Deterjanda kurutma etkisi olabildiği için ekstradan parlatıcı kullanmanıza gerek yoktur. Paslanmaz çelik tencerelerde, kaşık – çatal takımlarında ve tavalarda üstün parlaklık sağlayarak temizliğinin göstermesini sağlamaktadır. Markanın her ürününde olduğu gibi makinenizi de koruma görevi üstlenmektedir. Su giderleri, bağlantılar ve filtrelerinde kirece karşı tam koruma sağlar. Makinenizin temizlik performansını artırdığı gibi kullanım ömrünü de uzatmaktadır.Mom’s Green

Mom’s Green markası Çevre Mühendisi Işıl Kırgız tarafından kurulmuştur. 2013 yılında kurulan marka yüzde yüz Türk malıdır. Marka bünyesinde bulaşık makinesi deterjanları, yüzey temizlik ürünleri, çamaşır deterjanları, bebek bakım, sıvı sabunlar ve kişisel bakım ürünleri üretmektedir. Ürünlerin tümü sağlığımız ve çevremizi koruma amacıyla büyük bir titizlikle tasarlanmıştır. Kalite kontrol aşamasında yapılarak ürün içerikleri incelenmektedir. Belirli aralıklarla hem ürün içerikleri hem de Mom’ s Green tesisleri Ecocert, Vegan Society ve ICEA tarafından denetlenmektedir. Firmalardan ve kullanıcılardan her defasında tam not almayı başarmıştır.

Ekolojik bulaşık makine deterjanlarını özellikle bebeklerimizin ve çocuklarımızın sağlığını korumak için mutlaka kullanmalıyız. İçerisinde kesinlikle zararlı kimyasallara yer vermemektedir. Ekolojik bulaşık ürünleri içerisinde en başarılı ürünler ise Mom’s Green imzası taşımaktadır. Mom’s Green bulaşık makinesi deterjanı The Vegan Society sertifikası bulunmaktadır. Sağlığınızı korurken aynı zamanda daha yaşanılır bir çevre için çalışmalar yapmaktadır. Kullanılan sular denizlerimizi, nehirlerimizi ve topraklarımızı kirletmemektedir. Kimyasal madde kullanmadan da derinlemesine temizliğin yapılabildiğini söylemektedir. İçeriğinde genellikle karbonat ve oksijen elde edilen ham maddeleri ile üretilmiştir. Bulunan oksijenli formülü sayesinde inatçı yağ lekelerini bile çıkarmaktadır. Yıkama yapıldıktan sonra kullandığınız ürünlerde deterjan kokusu, kalıntısı ve tadı bırakmamaktadır. Bulaşık makinelerinizi her çalıştırmada doğal temizlik yöntemleri ile temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Yerli ve doğal üretim yapıldığında fiyat açısından en ekonomik seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kimyasal içerikli bulaşık deterjanları gibi uzun süre kalmış veya kurumuş yemek artıklarını yeteri kadar çıkaramamaktadır. Bundan dolayı ekstra bir ön yıkama programı isteyebilmektedir.

Diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz; En iyi 5 mutfak tartısı , En iyi yulaf ezmesi , En iyi kettle markaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.