En İyi Elektronik Sözlük – Elektronik Sözlük Tavsiyeleri

En İyi Elektronik Sözlük – Elektronik Sözlük Tavsiyeleri

Bir dilin kelime anlamlarını, yazılış şekillerini, farklı dillerde çevrilmesine ve okunuşlarını belirten kitaplara sözlük denilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birkaç sözlüğün veya farklı dilleri tek bir cihazda toplanabilmektedir. Kütüphane boyutundaki bilgileri özel bir yazılım sağlayarak elektronik sözlükler üretilmektedir. Mesleki, seyahat, ticari, alışveriş ve farklı kullanım tercihlerine göre özel olarak hazırlanmaktadır. Normal sözlüklerle benzer işlevler gösterse de oldukça pratiktir. Kelime araması dışında deyimler, kalıplaşmış cümleler ve telaffuz dersleri yapılmaktadır. Bir dönem oldukça popüler olan elektronik sözlükler tekrardan trend listesinde yükselmektedir. Okul çağındaki çocukların İngilizce, Almanca veya diğer dilleri hızlı öğrenmek için kullanılmaktadır. Çeviri aracı olarak da özel toplantılar, seyahatler ve mesleki alanlarda daha çok tercih edilmektedir. En iyi elektronik sözlük hangisi olduğunu merak ediyorsanız tavsiye yazımızdan yardım alabilirsiniz.

En İyi Elektronik Sözlükler

En iyi elektronik sözlükler kullanım bakımından kağıt sözlüklerden daha iyidir. Daha küçük bir alanda istediğiniz kelimeleri kısa sürede bulabilirsiniz. Deyimler, kalıplaşmış cümleler ve günlük kelime ezberleri ile kısa sürede dilinizi geliştirebilirsiniz. İngilizce başta olmak üzere Almanca, Japonca, Fransızca, İspanyolca, Arapça, İtalyanca ve daha fazla dil destekleri bulunmaktadır. Elektronik sözlükler pille veya şarj aleti ile çalışabilmektedir. Elektronik sözlük tavsiye yazılarına göz attığınızda ek özellikleri bulunan ürünleri tercih etmelisiniz.

Sadece sözlük kullanımı amacıyla elektronik sözlük almamalısınız. Gezi planı çıkarabilir, telefon numaralı ekleyebilir ve önemli ayrıntıları not alabilirsiniz. Kişisel dijital asistanınızı oluştururken bilgilerinizi güvence altına alabilmek için mutlaka şifre koymasına izin verilmelidir. Seyahat yaptığınız ülkelerin saat ve takvim ayarları kayıtlı olmalıdır. Yurt dışı alışverişlerinizde ve uluslararası ticari anlaşmalarında kullanabileceğiniz döviz dönüşüm birimleri bulunmalıdır.

Sürekli çantanız veya cebinizde taşıdığınız için hafif olması oldukça önemlidir. Seçtiğiniz dil ve Türkçe karşılığının aynı ekran üzerinde görülmelidir. Büyük, ağır ve çözünürlük kalitesi kötü olan ürünlerden uzak durmalısınız. Dünyada en çok beğenilen sözlükleri bir araya getirdik. Sözlüklerin özellikleri, kullanım süreleri, ekstra uygulamaları, kullanım tercihleri ve daha detaylı bilgileri bu yazımızda topladık. Yazılarımızı detaylı olarak incelerseniz en iyi elektronik sözlük sizin olabilir.

Poly Lingua – 406

Poly Lingua markası, kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre elektronik sözlükler üretmektedir. Sözlüklerin içerisinde en favori ürün ise Poly Lingua -406 elektronik sözlüktür. Elektronik sözlük içeriği Redhouse İngilizce – Türkçe, Oxford Advanced Learne’ s İngilizce –İngilizce sözlük ve Türkçe Dil Derneği Türkçe – Türkçe sözlüklere bağlı olarak hazırlanmıştır. Sınava hazırlık, İngilizceyi iyi öğrenmek isteyenler ve seyahat sırasında kullanmak isteyen kullanıcıların ortak tercihidir. Ayrıca arattığınız İngilizce kelimeleri ve cümleleri telaffuzunu gerçekleştirebilmektedir.

İngilizce dil sınavlarına girmek isteyen kişiler için 10.000 soru bulunmaktadır. Soruların tamamı sisteme uygun hazırlanmaktadır. Ekstra deneme sınavları ve gramer konu testleri bulunmaktadır. Dilerseniz sözlük içerisine soru ekleyebiliyorsunuz. Sınav sonucu raporlarınızı, net hesaplamalarınızı ve yanlış sorularınızı detaylı olarak ayrılmaktadır. Online alışveriş sitelerinde ve elektronik eşya mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Ürünün tek dezavantajı fiyatı olmaktadır. Diğer sözlüklere oldukça pahalıdır. Fakat uzun ömürlü ve kaliteli bir ürün arıyorsanız tam size göre.Wildlebend Elektronik Sözlük

İngilizce dışında farklı dilleri öğrenmek veya kalıpları kullanmak istiyorsanız Wildlebend elektronik sözlükleri tercih edebilirsiniz. İngilizce, İtalyanca, Türkçe, İspanyolca, Fransızca ve Almanca olmak üzere 6 dil bulunmaktadır. Farklı diller için birden fazla elektronik sözlük taşımak ve uygulama indirmek zorunda kalmayacaksınız. Geniş LCD ekranı ile uzun kelimelerin bile sözlükte karşılıklarını görebilirsiniz. Hafif tasarımı ile çantanızda, cebinizde ve elinizde uzun süre taşıyabilirsiniz. İster yurt dışı seyahatlerinizde ister okulunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dil konusunda zorladığınız anlarda sizi kolaylıkla kurtarmaktadır. Okul çağındaki çocukların dil öğrenmelerinin ve akıcı konuşmalarına yardımcı olmaktadır. Ürünün döviz çevirisi, hesap makinesi, alarm, dünya saat çeşitleri gibi ekstra özellikleri de bulunmaktadır. Databank özelliği sayesinde önemli notları sözlüğünüze ekleyebilirsiniz.Duteri

Duteri elektronik sözlük çağı yakalayan muhteşem bir üründür. Sesli iletişim ile kelime arandığından dolayı tercüme cihazı olarak da kullanıcılar tarafından kullanmaktadır. Alışveriş, sohbet, seyahatlerde, eğitim, iş ve eğitim kayıt çevirilerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ürünün boyutu 112 x 59 x 13 mm olup 185 gram ağırlığındadır. Kolay kullanım sunduğu kadar rahat taşımaya da uygundur. Ekran çözünürlüğü 240 x 320 kapasitede ve dokunmatik ekrandır. Ekstradan telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza kurulum yapmanıza gerek yoktur. Aralıksız 10 saate kadar çalışma süresi bulunmaktadır.

Cihazla beraber şarj cihazı, USB kablosu ve İngilizce manuel klavyesi bulunmaktadır.

Öğreneceğiniz dilde daha iyi telaffuz yapmanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle çocukluk çağındaki bireylerin telaffuz ve dinleme pratiği yapmalarında kullanılmaktadır. Kısa sürede doğru bir şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Wi – Fi bağlantısı olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Amerika İngilizcesi, Britanya İngilizcesi, Japonca, Korece, Avustralya İngilizcesi, Fransızca, İspanyolca, Türkçe ve Arapça gibi 70 dilde kullanabileceğiniz bir sözlüktür. Poly Lingua Vocal – 205

Poly Lingua Vocal – 205 elektronik sözlük dil öğrenenlere, gezginlerine, öğrencilere ve iş insanlarına özel olarak tasarlanmaktadır. Japonca, İngilizce, Türkçe, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Yunanca, Arapça, Rusça, Farsça, Çince, Çekçe ve Lehçe olmak üzere toplam 14 farklı dil sözlüğüdür. Sözlük içerisinde 392.000 kelime ve 32.200 kalıp cümle bulabilirsiniz. Diller arasında çapraz çeviri ve söyleşi gerçekleştirebilmektedir. Çeviri yapacağınız dile göre özgü alfabeler kullanmaktadır. Karakter yazılışını rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Telaffuz seslerini normal ve yavaşlatmış şekilde dinleyebilirsiniz.

Para birimi çevrim özelliği sayesinde döviz, alışveriş ve hesap ödeme işlemlerinizi hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ölçü ve sıcaklık birimi çevrim özelliği de yer almaktadır. Dünya’ nın farklı ülkelerinde 360 şehre ait yerel saat görüntülenmektedir. Hesap makinesi, sudoku oyunu, not alma gibi seçeneklerde mevcuttur. Gezi sırasında yapacağınız aktiviteleri belirteceğiniz planlayıcı bulunmaktadır. Kullanıcı kaydı oluşturarak girdiğiniz bilgilerin güvende olmasına dikkat etmelisiniz. Poly Lingua Vocal – 205 elektronik sözlük 2 adet AAA pil ile çalıştırılmaktadır. 4 satır ve 26 karakter girebileceğiniz LCD ekran olarak tasarlanmıştır. Oldukça uygun fiyatlı bir üründür.

İlginizi çekebilir; En iyi tur şirketi

Engstar ES – 300

Engstar ES – 300 şık ve sade tasarımı ile kullanıcılarına kolay kullanım sunmaktadır. İçerisinde Türkçe / İngilizce ve İngilizce / Türkçe olmak üzere iki dil sözlük içermektedir. 1,5 cm x 8,0 cm x 13,5 cm boyutlarında bulunan sözlük 114 gram ağırlığındadır. 2 ana pil ve 1 yedek pil ile çalışmaktadır. Yaygın kullanım, genel, coğrafya, kurum/kuruluş, medikal, siyasal ve teknik gibi terimleri de öne çıkarmaktadır. Kategorik sözlük içererek kullanıcıların doğru ve hızlı kullanımına yardımcı olmaktadır. Özellikle terimlere göre ayrıldığından dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. İş hayatınızda, sosyal aktivitelerinizde, ticarette, gezilerinizde ve eğitim hayatınızda kullanabileceğiniz günlük kalıplarını içermektedir.

Pratik olarak kullanabileceğiniz hesap makinesi ve döviz çevirim aleti içermektedir. Telefon rehberi, not defteri, program listesi oluşturabileceğiniz bilgi düzenleyicisi yer almaktadır. 128 KB kapasiteye sahip olduğundan dolayı sürekli yer açmak zorunda kalmazsınız. Hicri – Miladi takvim, yerel saatler ve alarm özellikleri bulunmaktadır.Engstar ES – 700 

Engstar ES- 700 elektronik sözlük çok kullanımlı özellikler bulunmaktadır. Türkçe – İngilizce, İngilizce -Türkçe ve İngilizce – İngilizce sözlükleri bir arada içermektedir. Seyahatlerden daha çok İngilizcenizi pekiştirmek, akıcı konuşmak ve okul çağındaki çocuklara önerilmektedir. Çeşitli egzersizler ile cebinizde İngilizce dil kursunu taşıyor gibi hissedebilirsiniz. Sözlük içerisinde dinleme egzersizleri, okuma egzersizleri, Gramer bilgisi, kelime öğrenme ve güncel konuşma içermektedir. Ayrıca internet üzerinden ek olarak güncelleyebilirsiniz. Yabancılara uygulanan TOEFL gibi İngilizce yeterlilik testleri uygulanmaktadır. Dil sınavlarınızda yüksek başarı gösterebilirsiniz. Sözcük öbekleri, deyimler ve alfabetik yazılım denetleyicisi bulunmaktadır. Mesleki İngilizce için yanınıza yardımcı arıyorsanız Engstar ES -700 tam size göre. Tıbbi, mühendislik, bilimsel, coğrafi ve ticari terimleri de kapsamaktadır. Özel olarak kategorize sağlayarak çeviri yapan yanlış uygulamalarla vakit geçirmezsiniz.Poly Lingua ET – 400N

Poly Lingua ET – 400N elektronik sözlük ile İngilizceyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Elektronik sözlüğün içerisinde 400.000 kelime ve 500 gezi konuşma cümlesi yer almaktadır. Yurt dışı seyahatlerinizde alışveriş, yemek ve tarihi gezilerinizde işe yaramaktadır. Ekran boyutu 2×14 boyutundadır. Hem İngilizce kelimeyi hem de Türkçe karşılığını aynı ekran üzerinde görebilirsiniz. Sözlük dışında kullanabileceğiniz farklı ayrıcalıkları bulunmaktadır. Cihazda yer alan Databank özelliği ile kısa notlar, önemli numaralar ve adresler kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz önemli bilgilerinizin 3. kişi ve kişilerin eline geçmemesi için özel şifre geliştirebilirsiniz.

Hesap makinesi, döviz birimleri ve ölçü birimleri özelliklerini alışverişlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Döviz sayfası üzerinden kendi belirlediğiniz 8 birimde işlem gerçekleştirebilmektedir. Saat bilgilerinde ise yaz ve kış saati olmak üzere iki çeşit saat formatı bulunmaktadır. 200 önemli yerel şehrin saatini ve tarihlerini rahatlıkla seçebilirsiniz. İsterseniz telefonunuz veya akıllı saatiniz gibi alarm koyabilirsiniz. Otomatik kapanma özelliği sayesinde daha uzun kullanımı amaçlamaktadır. İnternet üzerinde ortalama fiyatı 50 TL ila 60 TL arasındadır.

İlginizi çekebilir; En iyi boğaz pastili , En iyi akıllı saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.