En İyi Kedi Kumu – Kedi Kumu Önerileri

En İyi Kedi Kumu – Kedi Kumu Önerileri

Kediler özgürlüklerine düşkün ve içgüdüleri ile hareket eden canlılardır. Doğuştan gelen kendilerine has huyları bulunmaktadır. Bundan dolayı diğer hayvanlar gibi kolay eğitim veremezsiniz. Yemek eğitimi, bardaktan su içme ve tuvalet eğitimi gibi birçok alanda zorluklar yaşayabilirsiniz. Özellikle tuvalet eğitiminde içgüdüsel davranmaktadırlar. Sokakta yaşayan kediler toprak veya kum gibi zeminlere tuvalet ihtiyaçlarını gidermektedir. Toprağı eşeleyerek bir çukur oluştururlar. Çukurun içerisine tuvalet ihtiyaçlarını gidermektedirler. Bundan dolayı evde kedi besliyorsanız sahip olmanız gereken kedi bakım ürünleri bulunmaktadır. Fizyolojik ve psikolojik fayda sağlayan ürünlerin başında kedi kumu gelmektedir. Evde beslenen kediler ise tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmek için kedi kumuna ihtiyaç duyulmaktadır. Tuvalet alışkanlığı kazandırılarak ev içerisinde istenmeyen durumlar önlenmektedir. Ayrıca hayvan sağlıklarını korumada da yardımcı olmaktadır. En iyi kedi kumukedi kumu önerisi ve kaliteli markaları sizler için derledik.

En İyi Kedi Kumu

Piyasada birçok kedi kumu markası ve çeşitleri bulunmaktadır. Diatomit, çam pelet, doğal olmayan, bentonit, organik, doğal, sepiyolit ve silika çeşitleri bulunmaktadır. En kaliteli ve sağlıklı ürünler üreten markalar bulunduğu gibi çok kötü performans gösteren ürünlerde mevcuttur. Kullanıcılar en iyi ürünü bulmak için büyük bir arayış içerisindedir. Özellikle ilk defa kedi bakacak kişiler büyük bir ölçüde mağdur olmaktadır. Kedi sahipleri hem evcil hayvanların sağlığı hem de ev hijyeni için en iyi kedi kumu seçeneklerini incelemelidir. Bahsedeceğimiz kedi kumu özelliklerine dikkat ederek en iyi performansı sağlayan ürünleri seçebilirsiniz.

Kedi kumlarında en fazla rastlanılan sorun ürünün topaklanmamasıdır. Sağlıklı bir hayvan günde en az bir kere idrar veya dışkı yapmaktadır. Eğer ürün topaklanmazsa tuvaleti açıkta kalacaktır. Temizlik ve koku açısından son derece zor dakikalar yaşatmaktadır. Bundan dolayı ilk önce en iyi topaklaşan kedi kumu arayışında olmalısınız. En az topaklanma kadar öneme sahip bir diğer özelliği ise suyu iyi emebilmelidir.  Hijyeni evinizde uzun süre muhafaza edebilmek için tozlanmayan ve anti bakteriyel ürünleri seçebilirsiniz. Tuvaletini yaptıktan sonra kendini temizlemektedir. Eğer yapışan kum taneciklerinde kimyasal madde bulunuyorsa dostunuza zarar verebilmektedir. Kimyasallar vücuduna girerek istenmeyen hastalıklara sebep olabilmektedir.

Balkon, banyo veya yatak odasında duran kaplar belirli bir saatten sonra koku yapabilmektedir. Özellikle sıcak günlerde evde kötü ve dayanılmaz kokular oluşmaktadır. Evin hava kalitesi düşmektedir. Bundan dolayı kokuyu hapseden ve güzel kokuları bulunan ürünler büyük önem taşımaktadır. Kum taneciklerin sivri yapıda olmaması da büyük bir öneme sahiptir. Köşeli, sivri ve sert tanecikler kedilerinizi rahatsız etmektedir. Patilerinin ve vücutlarının zarar görmesine neden olmaktadır. Tuvalet eğitimini tamamlamayarak psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıkları ortaya çıkarmaktadır.

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

İlk defa kedi sahiplenen bireylerin en bocaladıkları konulardan bir tanesi tuvalet eğitimidir. Doğası gereği temizliğe düşkün canlılar toprak veya kum aramaktadır. Ev ortamında çoğu zaman saksılara bile tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Bu durumları önlemek ve ev hijyenini sağlamak için kedi kumu kullanmalısınız. Kedi kumu tavsiye ve önerilerimize geçmeden önce kedi kumu nasıl kullanılır? sorusunun cevabından bahsedeceğiz. Aldığınız kedi kumu ile birlikte kum kabı da almalısınız. Eğer ekstradan bu ürünü almak istemiyorsanız geniş bir kapta kullanabilirsiniz. Tuvalet eğitimi vereceğiniz kediler yavru ise alçak olmasına dikkat etmelisiniz. Kabın içerisini 7 cm – 9 cm olacak kadar kum dökmelisiniz. Daha az miktarda kum koyarsanız kediniz tuvaletini saklayamayabilir. Eğer kapta açıklık bırakmazsanız kediniz dışkısını kapatırken çevreye kum sıçratabilmektedir. Etrafın tozlanmasına ve kirlenmesine neden olmaktadır.

Tuvalet eğitiminin ilk başlarında kumun yerini göstererek kedinize yardım etmelisiniz. Patisini kuma dokundurabilir veya nasıl kumu eşeleyeceğini gösterebilirsiniz. İçgüdüsel olarak hemen anlayacaktır. Bu adımlara gerek kalmadan bile tuvaletini kaba yapabilecektir. Evde genellikle kullanmadığınız odada, balkonda veya banyoda kullanabilirsiniz. Hijyen açısından mutfak, ortak kullanım alanları ve bebek odalarına konulmaması gerekmektedir.

Kedi Kumu Önerisi

Kedi sahiplerinin kullandığı önemli ihtiyaçlardan bir tanesi de kedi kumudur. Piyasa üzerinde birçok seçeneği bulunmaktadır. İnce tanecikli, büyük tanecikli, hızlı topaklaşan, kokulu, kokusuz ve farklı içeriklerle zenginleşen ürünler bulunmaktadır. Bu kadar çok çeşit arasında minik dostunuz için en iyisini bulmakta zorlanabilirsiniz. Kedi kumu önerisi bulunan siteleri sizler için detaylıca inceledik. Bütün önerileri bu yazımızda kolaylıkla bulabilirsiniz. Kedi kumu alırken içerisinde kimyasallar bulunmayan ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Aktif karbon, bentonit kili, kömür gibi doğal içerikli ürünleri seçmelisiniz. Eğer kediniz uzun tüylü ise büyük tanecikli kum çeşitlerini seçmelisiniz. İlk defa tuvalet eğitimi vereceğiniz yavru kediler için de bu tip ürünler idealdir. İlk eşeleme sırasında etrafa kumların saçılmasını önlemektedir. Kısa tüylere sahip kediniz varsa küçük granüllü kum taneciklerini seçebilirsiniz.

Ev halkının ve kedinizin solunum yollarını düşünürsek tozsuz ve hipoalerjenik ürünler önceliğiniz olsun. Dışkının veya idrarın değdiği anda hızlı topaklaşabilen ürünlerde üretilmektedir. Gün içerisinde kolaylıkla kürekle almanızı sağlamaktadır. Sürekli temizleme imkânı sağlayarak hastalıkların önüne geçmektedir. En sağlıklı kedi kumu çeşitlerine de göz atarak evinizde bakteri ve mikrop oluşumunu önlersiniz. Hem kedilerin hem de sahiplerinin rahatlıkla tercih edeceği en iyi kedi kumu markaları sizler için sıraladık. Ekonomik açıdan son derece avantajlı markalar mevcut. Kumların özellikleri, tanecik boyutlarını, sağlıklı olup olmadığını, kullanıcı yorumlarını, fiyat aralıklarını ve daha detaylı konuları detaylı olarak bulabilirsiniz.

Ever Clean Kedi Kumu

Ever Clean kedi kumu, kedilerin farklı gelişim dönemlerine göre özel olarak üretilmiştir. İster kokulu ister kokusuz seçeneklerini bulabilirsiniz. Çiçek kokusu, okyanus esintisi, sabun kokuları, bebek pudra kokuları ile ortama hoş bir hava katmaktadır. Kum kaplarının bulunduğu ortamlarda hoş kokuların kalmasını sağlamaktadır. Kedi dışkısının ve idrarın kumla temas etmesi halinde parfüm esansları yayılmaya başlamaktadır. Oluşan kötü kokular hapsolarak etrafa hoş kokular yayılır. Ev sahipleri bu kokulara karşı hassas ise kokusuz ürünleri tercih edebilmektedir. Bu tür kum çeşitleri oluşacak kötü kokuyu hapsetmektedir. Kullanıcım tercihlerinize göre büyük – küçük granüllü, hızlı topaklaşan, ince tanecikli ürünler bulunmaktadır. Sahiplendiğiniz kedilerinizin temiz bir tuvalet alışkanlığı kazanmasına yardımcı olmaktadır. Eşeleme sırasında toz çıkarmaz ve patiye yapışmaz. Ev ortamının ve havasının temiz kalmasını sağlamaktadır. Bebekli ve çocuklu kişiler bu markayı gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir. Minik dostlarımızın ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayacak şekilde konforlu kullanım sunmaktadır. Özel olarak üretilen marka uzun raf ömürlü ve oldukça ekonomiktir. Aynı zamanda cebinizi de düşünmektedir.Vancat Kedi Kumu

Vancat kedi kumu tamamen doğal bir yapıya sahiptir. İnce tanecikli ve hemen topaklaşan özelliği ile kedilerinize ve sizlere kolaylık sağlamaktadır. Doğal olduğundan dolayı kedinizin solunum yollarına ve cildine zarar vermemektedir. Kumu, kabına dökmeden önce torbasını birkaç kez çevrilmesi tavsiye edilmektedir. Eşelenme sırasında kumun çevreye saçılmaması için kabı en az 6 cm – 7 cm ile doldurmalısınız. Böylelikle her gün topaklaşan kısımlarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ardından kabı 7 cm’ e kadar tamamlamalısınız. Kedinizin tüylerine ve patilerini kesinlikle yapışmaz. Böylelikle farklı odalarda kum taneciklerinden rahatsız olmazsınız. Kum kabının bulunduğu ortamın kötü kokmaması için özel olarak kokulu ürünler formüle edilmiştir. Marsilya sabunu, bebek pudrası, deniz kokusu ve farklı koku çeşitleri ile evinizin havasını değiştirmektedir. Kötü kokuları hapsederek evinizin ferah olmasını sağlamaktadır.Pisi Pisi Kedi Kumu

Pisi Pisi kedi kumu en iyi topaklaşan ürünlerden bir tanesidir. Sert ve hızlı topaklaşarak istenmeyen sorunlara yol açmaz. Doğal beyaz bentonit minarelinden imal edilen kum tanecikleri oldukça incedir. Yüksek kalitede üretilen ürün minik dostunuzun patisini ve cildini rahatsız etmez. Yüksek emiş gücüne sahip olduğundan dolayı idrarı ve ortamdaki nemi hızlıca emmektedir. Kedi dışkısı ise anında sert ve kuru hale gelmektedir. Böylelikle kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca kumun dışkıyla teması halinde ortama bebek pudrası kokusu yayılmaktadır. Banyonuzda, yatak odanızda veya balkonunuzda istenemeyen kokuları önlemektedir. Kum kötü kokuları içine hapsetmektedir. Anti alerjik özelliğe sahip olduğundan dolayı protozoonları, bakteri ve mikropların yayılmasını engellemektedir. Tuvaletini kapama sırasında eşelenirken hiçbir şekilde tozlanma yapmamaktadır. Kedinizin solunum yollarına yapışmaz ve toz yutmaz. Kedinizin rahat edebilmesi için en az 7 cm derinlik olacak şekilde dökmelisiniz. Aksi halde dışkı ve idrar kabın tabanına yapışabilmektedir.Sanicat Kedi Kumu

Sanicat kedi kumu yüzde yüz doğal Marsilya sabunundan üretilmiştir. Kötü kokuları hapsederek ev ortamının havasını temizlemektedir. Maksimum hijyen ve emilim sağlayan ürünü uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kalın granüller halinde olup kolay bir şekilde kümelenebilmektedir. Kedilerin tüylerine ve patilerine yapışmamaktadır. Böylelikle banyo çevresi, halılar, yatağınız ve evin diğer yeleri temiz kalmaktadır. Ayrıca bu bölgelerde toz miktarının da azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu özelliğinden dolayı uzun tüylü kedi sahipleri sıklıkla Sanicat kedi kumunu tercih etmektedir.

İçeriğimizi beğendiyseniz şunlara da göz atmanızı öneririm; En iyi döküm tava, En iyi buharlı temizleyici, En iyi sırt çantası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.