En İyi Klima Markası Hangisidir? Uzmanından Klima Önerileri (2021)

En İyi Klima Markası Hangisidir? Uzmanından Klima Önerileri (2021)

Havalar yavaş yavaş ısındığında insanlar klima arayışlarına başlar. Merkezi klima bir seçenek değilse, oda klimaları bir veya iki odayı soğutmak için ucuz ve enerji açısından verimli bir alternatif olabilir.

Sıcağı yenmeye hazırsanız, yalnız değilsiniz: Sizlere en uygun klima önerileri ile geldik. Yapılan araştırmalara göre, tipik ev halkı yıllık elektrik faturasının yüzde 13’ünü soğutmaya harcıyor. Bu nedenle doğru klimayı seçmek önemlidir. Elektrik tasarruflu klimalar ile faturanızı ciddi derecede azaltabilirsiniz. Çok küçük bir klima, büyük bir odayı soğutmakta zorlanacaktır. Çok büyük olan bir klima odanızı o kadar çabuk soğutur ki, yeterince nemi almaya vakti kalmaz, bu da sizi soğuk ve nemli bir alana bırakır. Sizler için bu yazıda bütün araştırmaları yaptık.

Klima Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

 • Enerji Tasarrufu Olan Klimaları Tercih Edin: Enerji tasarruflu klimaları tercih edin. Hem doğayı hem cebinizi koruyun.
 • Gürültüsüz Bir Klima Tercih Edin: Çalışırken çok ses çıkaran aletleri kimse sevmez. Klimanızda böyle olmalı. Düşük ses ile çalışan klimalar almaya özen gösterin.
 • Akıllı Klimaları Tercih Edin: En iyi klima derdinizden anlayandır. Akıllı klimaları tercih ederek bir çok kullanım kolaylığına sahip olabilirsiniz. Süre ayarları, Nem alma v.b bir çok özelliği sayesinde istediğiniz zaman, istediğiniz koşulda çalışmasını sağlayabilirsiniz.
 • Garanti Sürelerini Kontrol Edin: Garanti süresinin fazla olmasına özen gösterin. Alacağınız klimanın ücretsiz kurulum ile gelmesi de pozitif bir etken.
 • Kullanıcı Yorumlarını Önemseyin: Kullanan kişilerden geri dönüşler almak önemli. Biz sizler için her şeyi düşündük. Bu yazımızda, seçtiğimiz ürüne ait en iyi klima yorumları var.

Hangi Klima Daha Az Yakar?

En az elektrik harcayan klimalar A sınıfı klimalardır. Elektronik Aletlerin harcadığı güç A,B,C,D,E,F,G olarak sınıflandırılır. A sınıfı bir cihaz E sınıfı bir cihazdan çok daha az elektrik tüketir. Alacağınız klimanın ne kadar elektrik harcadığını kendiniz de çok kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Alacağınız klimanın kat watt elektrik harcadığını bulup 0,7961 ile çarparsanız, harcayacağınız saatlik elektrik ücreti belli olur.

En İyi Klima Yorumları ve Tavsiyeleri

Sizler için bu yazıda en iyi klima yorumları ve en iyi klima tavsiyelerini hazırladık. Bütün ürünleri inceleyip şeffaf bir şekilde sizlere sunmaya çalıştık. Umarım listemizi beğenirsiniz.

En İyi Klima Markası

Günümüzde pek çok iyi klima markası vardır. En iyi klima markalarıBaymakDaikinArçelikMitsubishiDemirDökümAirfelLGECAVestelHotpoint v.b bilinir markaları tercih edebilirsiniz.

En İyi Klima Hangisi?

Demirdöküm A5 A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

En uygun klima çeşitleri

İnceleyeceğimiz ilk ürün, Demirdöküm markasına ait olan İnverter Duvar Tipi Klimadır. Ev kliması arıyorsanız sizin için çok ideal bir ürün. Bu klima her mevsim yüksek enerji verimliliği sağlar. Her mevsim ve her koşulda çalışmaya uygun bir şekilde üretilmiştir. Yazın sıcağında soğuğa, Kışın soğuğunda sıcağa kavuşabilirsiniz. Kumandasında bulunan feel özelliği sayesinde oda sıcaklığını anlar ve ona göre daha ideal bir hava verir. Turbo modu ile odanız çok kısa bir süre içerisinde istediğiniz sıcaklığa ulaşır. Ürün düşük fan hızında çalışırken sesi oldukça azdır. Inverter DC teknolojisi sayesinde, kompresörün AC motorlara oranla çok daha yüksek performansta çalışmasını sağlar ve düşük enerji tüketimine destek olur. Uyku modu sayesinde, siz uyurken klima kendi ortam sıcaklığını ayarlayabilir. Klima tavsiye listemizde ilk sırada Demirdöküm vardı.

Teknik Özellikler;

 • Soğutma Kapasitesi:12000 Btu/s
 • Isıtma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Enerji Sınıfı: A
 • Ücretsiz Kurulum: Var
 • Garanti Süresi: 3 Yıl
 • Uyku Modu: Var
 • Inverter Özelliği: VarBaymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

En uygun klima çeşitleri

Klima önerileri listemizde sıradaki ürün Baymak markasına ait Elegant Plus klima modeli. Çok teknolojik bir üründür. Üzerindeki Wi-fi modülü sayesinde klimanızı dilediğiniz an istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz. Gaz salınımında tasarruf eden çevre dostu klimalardandır.5 kademeli fan sistemine sahip olan bu cihaz, sıcak ve soğuk havayı bulunduğunuz ortamın tüm noktalarına eşit olarak ulaştırıp geniş bir etki alanı oluşturur. Katmanlı filtre sistemi ile, tozları kolay bir şekilde yakalar. Bu sayede arındırılmış temiz havayı evinize rahat bir şekilde verir. Oldukça sessiz bir şekilde çalışır. Ev ve işyerlerinde rahatsızlık vermez. Hassasiyet özelliği oldukça geniş olduğu için size uygun en ideal sıcaklığı verir. Üst düzey verimlilik için geliştirilen Inverter sistemi mevcuttur. Isı düzeylerini en etkin şekilde ayarlar ve enerji kullanımında büyük tasarruflar sağlar. 4 yöne otomatik hava yönlendirme sistemi mevcuttur. En iyi klima listesinde kesinlikle olması gereken bir ürün.

Teknik Özellikler;

 • Soğutma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Isıtma Kapasitesi: 12113 Btu/s
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ücretsiz Kurulum: Var
 • Garanti Süresi: 5 Yıl
 • Uyku Modu: Var
 • Inverter Özelliği: VarAirfel LTXN35U A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

En uygun klima çeşitleri

Airfel LTXN35U A++ klima, fiyatına göre oldukça başarılı bir ürün. Yaşam alanınızı ideal sıcaklığa getirmeniz için tasarlanmış bu ürün, A++ enerji sınıfıdır. Bu sayede hem elektrik faturalarınıza hem de doğaya sahip çıkıyor. Havayı eşit bir şekilde yayan Airfel klima, hızlı ısıtma ve hızlı soğutma özellikleri ile bizlerin karşısına çıkıyor. 41 dB ses seviyesine sahip olan bu klima çalışırken sizi hiç rahatsız etmiyor. Bu sayede sessizliğin ve ideal oda sıcaklığınızın keyfini rahatça çıkarabilirsiniz. Üründe hızlı ısıtma ve hızlı soğutma özellikleri mevcuttur. Ayrıca arıza tespit özelliği sayesinde kolay bir kullanım imkanı sunuyor. Airfel klima, klima markaları içerisinde önemli bir güce sahiptir. En ucuz klima arayışlarınız varsa bu klima fiyat-performans olarak işinizi fazlasıyla görür.

Teknik Özellikler;

 • Soğutma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Isıtma Kapasitesi: 13000 Btu/s
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ücretsiz Kurulum: Var
 • Garanti Süresi: 2 Yıl
 • Inverter Özelliği: Var

Bahçe Düzenleme ile ilgili yazımızı da inceleyebilirsin.

Vestel R32 Flora Doğa A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Sıradaki klima incelemesi Vestel markasına ait. Oldukça sessiz çalışan bu klima sayesinde, oturma odanızda ya da salonunuzda gönül rahatlığıyla oturabilirsiniz. Estetik gövdesi sayesinde bulunduğu ortama şıklık katar. Kanatçık tasarımı sayesinde üflenen havanın geniş bir alana yayılmasını sağlar. Klimada bulunan inverter teknolojisi sayesinde elektrik tüketimi minimuma iner. Filtresi sayesinde bakterilerin üremesini önlemeye yardımcı olur.  Ortama daha temiz bir hava verilmesine yardımcı olan iyon teknolojisi mevcuttur. Bu teknoloji sayesinde kötü kokular önlenir. Düşük oranda gaz salınımı yaptığı için doğa dostudur. Uzaktan kumanda ile aktif edebileceğiniz turbo modu sayesinde klimanızdan tam performans alabilirsiniz. Sıcak bir yaz gününde kendinizi zor eve attığınızı düşünün. Bu klima sayesinde arzu ettiğiniz rahatlığa dakikalar içerisinde kavuşacaksınız. Nem yoğunluğunu ayarlamak mümkün. Eco modu sayesinde daha az enerji tüketimi sağlar. Ön filtre çıkarılabilir yapıdadır. Bu sayede ön filtrenizi yıkayarak tozlardan ve kirlerden arındırmanız mümkün. Bu temizliği yapmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Teknik Özellikler;

 • Soğutma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Isıtma Kapasitesi: 13000 Btu/s
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ücretsiz Kurulum: Var
 • Garanti Süresi: 3 Yıl
 • Inverter Özelliği: VarArçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Klima önerileri listemizde sıradaki ürünümüz Arçelik markasına ait bir klima. Bu klima ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Bu yeni nesil klima fiyat performans klima arayanlar için oldukça ideal bir ürün. Ürün uzun süreler boyunca dayanıklılığını ve çalışma verimini koruyor. Kolay montajlanabilen yapıda olan bu klima, uzaktan kumanda ile rahatça kullanılabilir. Anlaşılabilir kullanım kılavuzu sayesinde; salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, misafir odası, çalışma odası ve mutfak gibi alanların yanı sıra ofis, büro, kafe, okul, hastane, alışveriş merkezi ve otel gibi iş yerlerinde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Arçelik Ekolojik klima, eski klimasını değiştirmek isteyen ya da ilk defa klima alacak olan kişiler için biçilmiş bir kaftan. Ortamdaki nem dengesini kolaylıkla ayarlayabilir. Üründe anlık tüketim göstergesi mevcuttur. Bu sayede enerji kontrolü sağlayabilirsiniz. Özel filtreleri sayesinde, tek bir tuşla hava akışını iyileştirebilir ve mekana yumuşak bir hava akışı sağlayabilirsiniz. Bu inverter klima hem doğa dostudur hem de az elektrik harcar.

 Teknik Özellikler;

 • Soğutma Kapasitesi; 18000 Btu/s
 • Isıtma Kapasitesi: 19700 Btu/s
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Inverter Özelliği: Var
 • Ücretsiz Kurulum: Var
 • Garanti Süresi: 3 YılMitsubishi Heavy 12.000 Btu/h Inverter Klima

Mitsubishi Heavy klima kullanışlı tasarımıyla dikkat çekiyor. Teknik özellikleri ile maksimum performans sunan bu klima, hem ev hem de ofis kullanımı için uygun bir modeldir. 12000 Btu kapasitesi ile geniş alanlarda kullanım için gayet yerinde bir seçim. Bu duvar tipi klima sayesinde kısa süre içerisinde istenilen oda sıcaklığına ulaşmak mümkün. Şık ve sade tasarımıyla ön plana çıkan Mitsubishi klima, kompakt yapıya sahiptir. Konforlu ve basit bir kullanıma sahiptir. Kafa karıştırıcı değil gayet anlaşılabilir özellikler barındırır. 4 yönlü otomatik hava salınımı sayesinde odanızın her yerine eşit sıcaklık verir. Düşük enerji tüketen bu Mitsubishi klima, dış ortam sıcaklığı değiştikçe uygun ısı değerini kendisi belirliyor. Bu sayede fazla enerji kullanımından kaçınmayı hedefliyor. Inverter teknolojisi olan bu klimada istenilen sıcaklığa kısa sürede ulaşılabilir. Ozon tabakasına daha az zarar veren R410A gazı kullanılan ürün çevreye duyarlı tasarımıyla kullanıcıların beğenisini kazanmayı hedefliyor.  Gayet sessiz bir şekilde çalışan Mitsubishi klima uyku esnasında kullanıcıları rahatsız etmez. Konforlu bir kullanım sizleri bekliyor. İç ünite kendi kendini temizleyebilir yapıdadır. Hava kalitesini koruyan bu ürün küf oluşumunu da önlüyor.

Teknik Özellikler;

 • Soğutma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Isıtma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Inverter Özelliği: Var
 • Ücretsiz Kurulum: Var
 • Garanti Süresi: 3 YılDemirdöküm Kion 12 A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

En uygun klima çeşitleri

Demirdöküm markasına ait inceleyeceğimiz 2. klima Kion 12 modeli. Çevre dostu olan bu klima Ozon tabakasına %68 daha az zarar verir. Düşük sarfiyatla yüksek enerji verimliliği sunar. Hızlı soğutma özelliği sayesinde bunalım geçirdiğiniz yaz günlerinde ferahlamanız yalnızca birkaç dakika sürer. Çok kısa süreler içerisinde bulunduğunuz mekanı istediğiniz sıcaklığa getirmenizi sağlar. Inverter DC teknolojisi sayesinde AC motorlara kıyasla çok daha yüksek performansta çalışır ve daha az enerji tüketir. Geniş sıcaklık aralıklarına sahiptir. Kışları aşırı soğuk yazları aşırı sıcak bölgelerde sorun çıkarmadan çalışabilir. Klimanın verdiği hava doğal rüzgar etkisi yaratır. Kolay temizlenebilen yapıya sahiptir. Ürün en az yakan klima modelleri arasında yerini alıyor.

Teknik Özellikler;

 • Soğutma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Isıtma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Inverter Özelliği: Var
 • Ücretsiz Kurulum: Var
 • Garanti Süresi: 3 YılSamsung AR35 Silver AR12TXHQASI/SK A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

En uygun klima çeşitleri

İnceleyeceğimiz son ürün Samsung markasına ait AR35 Silver modeli. Yüksek enerji verimliliği sunan bu klima, en iyi klima hangisi? diye arattığınızda karşınıza çıkacak ürünlerden birisi. Kompresör sık sık devreye girip çıkmadan istenilen sıcaklığı sağlar. Sıcaktan bunalmış bir şekilde eve girdiğinizde, Samsung AR35 klimasının hızlı modunu seçin. Bu sayede kısa bir süre içerisinde odanız istediğiniz sıcaklığa ulaşacaktır. Hızlı soğutma modu ile dışarının bunaltıcı havasını hissetmek zorunda değilsiniz. Klimadaki filtre sayesinde havadaki toz, kirletici maddeler, küf, ve benzer alerjen maddeleri yakalamada etkilidir. Filtreler kolayca çıkarılıp yıkanabilir. Filtreyi çıkarıp su ile yıkama ve durulama yapın. Sonra tekrar eskisi gibi yerine takın. Bu ürün oldukça sessiz çalışır. Klimadaki iyi uyku modu sayesinde, uykunuzun her aşamasında ideal koşulları oluşturmak için sıcaklığı sürekli olarak kontrol eder. Böylece temiz bir uyku çekebilirsiniz. Ayrıca bu özellik normal soğutma moduna göre daha az elektrik harcar. 2 yönlü otomatik salınım sayesinde hava akışını kontrol eder ve havayı odanın her yerine eşit bir şekilde verir.

Teknik Özellikler;

 • Soğutma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Isıtma Kapasitesi: 12000 Btu/s
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ücretsiz Kurulum/Montaj: Var
 • Inverter Özelliği: Var
 • Garanti Süresi: 3 Yıl

En iyi yatak incelememize göz atabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.