En İyi Maske Markaları – Uzmanından Maske Önerileri (2021)

En İyi Maske Markaları – Uzmanından Maske Önerileri (2021)

En İyi Maske Markaları

Koronavirüsün hayatımıza girmesi ile birlikte maske üretimleri de maske satışları da oldukça fazla bir hal aldı. Özellikle koronavirüsün dünya genelinde yayılması ilk etapta maskelere erişimin imkansız olmasına, karaborsaya düşmesine bile yol açtı. Sonrasında rengarenk ve her çeşitten maske üretim, ile dünya bu yeni ihtiyaca uyum sağladı. Bu sektörün profesyonel şekilde icrasından başlayıp, merdiven altı üretime kadar giden geniş bir alana yayılması da kaçınılmaz bir hal aldı. Maske kullanımının zorunlu olması günümüzde bu maskelere kolay erişim sağlayabilmemizi sağladır. Üretim hızlandı ve piyasadaki yerini maskeler farklı fiyatlandırmalar ile aldı. Peki bunlar içinden en iyi maske nasıl anlaşılır? En iyi maske nasıl olmalıdır? En iyi maske markaları nelerdir?

Bu yazımızda bu soruların araştırmasını yaptık. En kaliteli ve en iyi maske markalarını sizler için araştırdık. En iyi maskenin nasıl olması gerektiğini açıkladık. Bu sayede sizler de maske alırken, nasıl olması gerektiğini, hangi özelliği barındırması gerektiğini fark edeceksiniz. Bu ayrıntıya bakacaksınız. Piyasada yüzlerce maske mevcut. Bunların içinden hangisi daha iyi sizler için yaptığımız araştırma sonucunda, siz de bilinçli bir maske kullanıcısı olabilirsiniz.

En İyi Maske Nasıl Olmalıdır?

  • En iyi maske virüse karşı bariyer oluşturabilmelidir.
  • Maskelerin kutusu olmalıdır. Kutu ile satışında üzerinde CE belgesi bulunmalıdır. ISO belgesi bulunmalıdır. International Accrediation Service belgesi olan uluslararası bir belge niteliğindeki IAS belgesi bulunmalıdır. Bu belgeler, maskenin kullanım kalitesini ve amacına uygunluk testini geçmiş olduğunu göstermektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nin maske kullanımına ve maske üretimine ilişkin sağlamış olduğu ve yasal firma olarak çalıştığını gösteren belgeleri de bulunmaktadır. Kaliteli ve profesyonel hizmete sahip olmak şirketin bu belgelerinin de varlığını göstermektedir.
  • En iyi maskeyi ayırt edebilmenin bir yolu da maskenin üç katmanlı olmasıdır. Yani siz maskeyi ortadan kestiğiniz zaman üç katman çıkması gereklidir. Ortada var olan ve üçüncü katman adı verilen melt blown Koronavirüsün olası temasında insan vücuduna girmesini engelleyen bir katmandır. Bu boğumlara takılan virüs nefes yolu ile ağız, burun aracılığı ile insan vücuduna girmeyecektir. Maske engeline takılacaktır.
  • En iyi maskeyi ayırt ederken, maskenin aklın olmasına, burun kısmının telinin olmasına ve uygulama esnasında boşluk bırakmayacak boyutta olmasına özen göstermek de gerekmektedir. Bu şekilde en iyi maskeyi en doğru olarak kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.
  • İdeal ve kaliteli bir maskenin üzerinde; maskeyi daha güzel gösterebilecek desenler bulunmamaktadır. Çiçek deseni, yapıştırma ya da dikim özel taşlar ve şekiller bulunmaz. Kaliteli ve koruyuculuğu yüksek maskeler görüntüsünün kalın dokusu ve melt blowun temas ile hissedilmesiyle anlaşılır.
  • Kaliteli maskelerde renklendirme bulunmaz. Steril anlamda kendinden mavi ya da beyaz tonlarında olur.
  • Kaliteli maskeler orijinal üretilmiş olan ve marka tescili bulunan firmaların üretimleri ile ortaya çıkar. Çünkü bu firmalar denetlenmektedir.
  • En iyi maske su uygulaması ile de kalite kontrol olarak test edilebilir. Maskenin üzerine su döktüğünüzde arada bulunan melt blown katman bu suyu aşağı sızdırmayacaktır. Ancak bu katman yoksa su sızar. Bu da virüse karşı koruyuculuğu olmayan bir materyal olduğu anlamına gelir.
  • Maske kadar kafa bantlarının ya da kulak bantlarının da kaliteli olması gerekmektedir. En iyi maskelerde bu alanlar alerjenik yapıda değildir. Maskeyi kullandığınızda ensenizde ya da kulak arkasında herhangi bir kızarıklık, alerjen ya da tahriş oluşuyor ise bu maske iyi bir maske değil demektir. 

En İyi Maskeler

En iyi maskeler ve en iyi cerrahi maske markaları ile sizlere derin ve kapsamlı bir araştırma hazırladık. Bu sayede güvenilir olan en iyi maskeleri bu alanda bulabilirsiniz. Bu markalardan kendinize ve sevdiklerinize en uygun olanını belirleyerek, kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Sağlığınızı tehlikeye atmayacağınız en iyi cerrahi maske markaları sizlere Koronavirüse karşı güven verecektir.

En İyi Cerrahi Maskeler

En İyi Yıkanabilir Maskeler

Evony Maske

Evony Maske, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve dünya standartlarına uygun üretim sağlanmaktadır. 3 katmandan oluşan maske meltblown materyali içermektedir. Yani yerleşik özel bir filtresi bulunmaktadır. Havadaki damlacık yoluyla bulaşan virüslerin solunumu önlenmektedir. Aldığınız havayı filtreleyerek yüzde 99 oranında koruma sağlamaktadır. Maskelerin boyutları burnun üst kısmından çenenin alt kısmına kadar uzanmaktadır. Acıtmayan yumuşak kulak özelliği ile uzun süre kullanıma uygundur. Üretim aşamasında düzenli olarak görsel kontroller yapılmaktadır. Naylon, lateks, paraben ve klor gibi cildin yapısını bozacak ürünler kullanılmamaktadır. Büyük bir titizlikle üretilen bu maskelerin Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi bulunmaktadır.

Evony Maske Kullanıcı Yorumları

Lastiklerinin kalın olması çok iyi kulağı acıtmıyor

trendyol kullanıcı yorumu

kulak kısmı acıtmıyor ve ayarlanabiliyor

trendyol kullanıcı yorumuMusk N95 Maske

Musk N95 Maske, Covid-19 salgını ile mücadele de lider konumunda yer almaktadır. En iyi cerrahi maske markası olan Musk eczanelerde, hastanelerde , Covid-19 bulaşma riski yüksek ortamlarda ve ilaç sanayisinde tercih edilmektedir. Yüksek verimli filtrasyon ile kullanıcılara 5 katlı koruma sağlamaktadır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi(FDA) tarafından onaylanmış kaliteli bir üründür. Hava yoluyla bulaşabilen bakteri ve virüsleri yüzde 95 oranında filtreleyebilmektedir. 300 nanometre büyüklüğündeki partiküllere filtreden ayrıştırabilmektedir. Bu sayede ürün kullanıcılarına sağlıklı solunum sunmaktadır. Cildin daha rahat nefes almasını sağlamak için mikrofilament spunbond kumaş kullanılmaktadır. Bu kumaş iyi bir nem yönetimi, ısı yalıtımı ve UV koruması özelliklerini bulundurmaktadır. Burun ve çene bölgesindeki akne oluşumu engellemektedir.

Musk N95 Maske Kullanıcı Yorumları

Maske ağız ve burun kısmını tam örtüyor , kulak askıları can acıtmıyor. Tavsiye ederim .

trendyol kullanıcı yorumu

Oldukça rahat

trendyol kullanıcı yorumuAre Cerrahi Maske

Are Cerrahi Maske ile enfeksiyon veya damlacık yoluyla bulaşan salgın hastalıktan korunabilirsiniz. Maskenin tamamı filtrasyon özelliğe sahip Melt Blown kumaş ile üretilmiştir. Yüksek emici kapasitesi sayesinde daha iyi virüs filtresi görevi görmektedir. Bakteri veya virüsleri yüzde 98’ e kadar filtreleyebilmektedir. Maske üretimi el değmeden, sağlıklı ve ful ultrasonik olarak gerçekleştirilmektedir. Uluslararası maske kalite standartlarına uygundur. Lateks, parapen, fiber glass ve alerjik maddeler içermemektedir. Cildi ve kulak arkasını tahriş etmez. Yüze tam oturabilmesi için burun hizasında tel bulunmaktadır. Are cerrahi maske kullanıcıları için en iyi kullanımı sunmaktadır.

Are Cerrahi Maske Kullanıcı Yorumları

Çok kaliteli olduğu anlaşılıyor. Diğerleri terletirken bu ürün terletme yapmadı, kumaş açısından çok daha sağlam duruyor. Kulakları da yuvarlar lastikten. Geniş olduğu için acıtmadı.

trendyol kullanıcı yorumu

Çok kaliteli, yüzü tam kavrıyor

trendyol kullanıcı yorumu

İlginizi çekebilir; En iyi boğaz pastili

Commando Cerrahi Maske

Commando Cerrahi Maske üst düzey teknoloji harikasıdır. Salgın hastalıklarla ve enfeksiyondan korunmak için tercih edilmektedir. Nefes alabilen ve emici özelliği bulunan spunbond kumaştan üretilmektedir. Kullanım sırasında cilt sorunları ile karşı karşıya kalmazsınız. Üretim sırasında el değmeden ve hijyenik olarak gerçekleştirilmektedir. Üretim sonrası görsel olarak kontrol edilmektedir. GMP Quality, CE ve ISO 13485:2016 standarlarına uygundur. 3 katlı olan maskenin filtreleme özelliği mevcuttur. Kulak lastikleri ultrasonik olarak baskılanmış olup oldukça dayanaklıdır. Uzun süre kullanımlarda maskede tüylenme sorunu ile karşılaşmazsınız.

Commando Cerrahi Maske Kullanıcı Yorumları

Pandemi başladığından bu yana sürekli sipariş verdiğim ve beğendiğim bir ürün.Tavsiye ederim yüze tam oturuyor

trendyol kullanıcı yorumu

yeniden sipariş vermek istediğim bir ürün oldu çok kullanışlı ve kulak kısmı ip olmasına rağmen çok rahat

trendyol kullanıcı yorumuB-good Cerrahi Maske

B- good cerrahi maske hava geçirgen yapısı ile kullanıcılara sağlıklı solunum imkanı vermektedir. Her yüz ölçüsüne göre ayarlanabilmektedir. Yüzünüze tam oturabilmesi için burun hizasında burun teli mevcuttur. 3 katlı ve 3 körüklü yapıya sahiptir. Kullanılan kumaş yapısı esnek ve yumuşak olduğundan rahat kullanım sağlamaktadır. Alerjik madde, lateks ve paraben gibi zararlı maddeler içermemektedir. Cilt bariyerlerini zarar vermeden akne oluşunun önüne geçmektedir.

B-good Cerrahi Maske Kullanıcı Yorumları

hem yapısı kalın hem de yüze tam oturuyor. favori maskem

trendyol kullanıcı yorumu

Pandemi başından beri kullandığımız en korunaklı ve güzel maske diğerlerine göre biraz pahalı olsada tercih sebebimiz .korunmak ve güvende olmak istiyorsanız bu markadan şaşmayın .

trendyol kullanıcı yorumuHappy Yumuşak Cerrahi Maske

Happy Yumuşan cerrahi maske solunum sırasında bakteri ve virüsleri yüzde 99’ a kadar filtreleyebilmektedir. Melt Blown malzeme ve spunbond kumaş tercih edilmektedir. Yüzün anatomik yapısına tam uyumludur. Maskenin yüzünüzde sabit kalabilmesi için burun teli bulunmaktadır. 3 katmanlı maskenin her katmanında tam koruma sağlanmaktadır. En kaliteli maske markası Happy kullanıcı için her ayrıntıyı düşünmektedir. Klor, lateks, alerjik maddeler, paraben ve zararlı maddeler içermeyerek cilt dostudur. Yumuşak dokusu ve acıtmayan kulak ipliği ile  saatlerce rahat kullanım sağlamaktadır.

Happy Yumuşak Cerrahi Maske Kullanıcı Yorumları

Fiyatı uygun kalitesi muazzam kesinlikle alınması gereken bir ürün maske takıp rahat ve güvenli olması gerekiyorsa kesinlikle alınmalı %100 tavsiye edilir

trendyol kullanıcı yorumu

maskeler çok kaliteli kulak yerleri kalın olduğundan acıtmıyor. kokusu yok. piyasaya göre çok da hesaplı

trendyol kullanıcı yorumuSabomar Cerrahi Maske

Dünyada etkisi altına alan Covid-19 salgını ile mücadelede lider konumda Sabomar cerrahi maske yer almaktadır. Üretiminde Spunbond kumaş tercih edilerek kullanıcılara uzun süre kullanım vaat etmektedir. Tek bir katmanında değil 3 katmanında da tam korumayı sağlamaktadır. Havadaki damlacık yolu ile bulaşan virüsleri yüzde 95 oranında filtrasyonunu sağlamaktadır. Sadece virüsü değil duman, toz ve bakterilere karşı kullanıcıyı tam anlamında korumaktadır.

Sabomar Cerrahi Maske Kullanıcı Yorumları

ilk defa aliyorum, cok oneren olmustu. gercekten kaliteli ve kalin bir maske. yuzum ufak oldugu icin tereddut etmistim ama cok bol degil ideal olcude, devamli alinabilir

trendyol kullanıcı yorumu

takılan lastik kısmı şimdiye kadar aldıklarımın içinde en rahat olanı

trendyol kullanıcı yorumu

İlginizi çekebilir; En iyi kadın deodorant tavsiyeleri

ProCare Unisex Siyah Antiviral Maske

ProCare Unisex Siyah Antiviral maske kapalı ve açık alanlarda uzun kullanıma uygundur. Antiviral özelliği sayesinde virüsleri yüzde 96 oranında bakterileri ise yüzde 99 oranında öldürmektedir. Kullanıcıların yüzüne tam oturabilmesi için bebek, yetişkin ve çocuk bedenleri bulunmaktadır. Maskenin partikül filtreleme sınırı ise ortalama 0.5 micronmetre gözenek aralığındadır. Yüksek mekanik dayanımlı yapısı ile uzun süre ürünleri kullanabilirsiniz. 60 C dereceye kadar yıkanabilir ve tekrar kullanıma uygundur.

Procare Unisex Siyah Antiviral Maske Kullanıcı Yorumları

Ürün çok kullanışlı ve rahat, kulak kısımları acıtmıyor yüzüme s nedeni tam oturdu. Tekrar yıkanabilir ve telli cerrahi maske oluşundan dolayı tercih ettim çok memnun kaldım. Hızlı kargo için çok teşekkürler iki günde ürün ulaştı.

trendyol kullanıcı yorumu

Harika bir maske nerdeyse her renginden aldık. Çok konforlu hem koruyor hem çok güzel nefes alınıyor acıtmıyor. Bir sürü maske denedim en iyi bu. Bayan S, erkeklere M ideal. L büyük baya

trendyol kullanıcı yorumuMaisonette Rengârenk Yıkanabilir Pamuklu Yüz Maskesi

Maisonette rengârenk yıkanabilir pamuklu yüz maskesi yüzde 98 pamuk ve yüzde 2 Elastan içermektedir. Üst düzey teknoloji ile üretilmiş olup TSE K 599 sertifikalıdır. Yumuşak dokusu ve içeriği ile cilt dostudur. Tek kattan oluşarak kullanıcıya tam koruma sağlamaktadır. Esnek kulak ipçiği ve burun teli ile yüzünüze tam oturmaktadır. Yetişkinler, çocuklar ve bebeklere daha kaliteli hizmet verebilmek için ayrı ebatları bulunmaktadır. Makinede yüksek sıcaklıklara kadar yıkanabilir ve ütülenebilmektedir. 15 yıkamaya kadar kullanıcılara tam koruma sağlamaktadır.

Maisonette Rengârenk Yıkanabilir Pamuklu Yüz Maskesi Kullanıcı Yorumları

Tek kelime ile HARİKA!!!!! Sadece bedenlerine dikkat etmeniz gerek M beden bile baya baya küçük en idealı L benden olur. Çünkü benim yüzüm küçük olduğu için M beden spariş ettim o bile sanki bir tık küçük oldu. Alırken size tavsiyem evinizde normalde kullandığınız maskenin ölçüleri ile karşılaştırın o şekilde alın. Herkesin yüz şekli ve boyutu aynı olmuyor çünkü ❤️❤️❤️❤️❤️

trendyol kullanıcı yorumu

Ürün kaliteli ancak M beden çocuk boy resmen yetişkinseniz kesinlikle L alın

trendyol kullanıcı yorumuMutlu Maske Konfor Serisi 3 Katlı Telli Mavi Renkli Nota Çizgili Desenli Pamuklu Kumaş Yıkanabilir Maske

Mutlu maske konfor serisi 3 katlı telli mavi renkli nota çizgili desenli pamuklu kumaş yıkanabilir maske yüksek oranda filtreleme özelliği taşımaktadır. Yüzde 99 oranında filtreleme özelliği sayesinde en iyi cerrahi maske kadar iyi sonuçlar vermektedir. Üretimi sırasında nefes alabilen desenli kumaş tercih edilmektedir. Maskenin üst kısmında yer alan burun teli sayesinde yüzün şeklini almaktadır. Ultra esneme özelliğine sahip kulak lastiği tercih edilmektedir. Kulak arkasında tahriş, kızarıklık ve ağrı olmadan uzun süre kullanabilirsiniz. Kaliteli kumaş yapısı ve tıbbi ürün kullanımından dolayı terleme ve kötü koku yapmamaktadır.

Mutlu Maske Konfor Serisi 3 Katlı Telli Mavi Renkli Nota Çizgili Desenli Pamuklu Kumaş Yıkanabilir Maske Kullanıcı Yorumları

Kaliteli kumastan. Cok kereler makinede yikadim, disarida kuruttum. Tuylenme, cekme, burun telinde yamulma, vs. olmadi.

trendyol kullanıcı yorumu

cerrahi maskelere alerjim olduğu için bu tarz maske arıyordum. siparişimden iki gün sonra geldi. beklentimin üstünde,harika. paketleme de çok hoşuma gitti. ürünler kaliteli ve sağlam teşekkür ederimm.

trendyol kullanıcı yorumuErsav Beyaz Tam Bariyer Yıkanabilir 7 Katlı Yetişkin Antimikrobiyal Maske

Yıkanabilir özellikli maske arıyorsanız en iyi maske markası olan Ersav maskelerini tercih edebilirsiniz. Ersav beyaz tam bariyer yıkanabilir 7 katlı yetişkin antimikrobiyal maske yüzde 99’ a kadar bakteri filtrasyonu sağlamaktadır. CE sertifikası bulunan ürün güvenli üretimi sağlanmaktadır. Üründe koruma ve konforu bir arada bulabilirsiniz. Yumuşak kesim, esnek ve kulakları acıtmayan iplikleri bulunmaktadır. Cilt dengesini ve bariyerini bozacak maddeler içermemektedir. Açık ve kapalı alanlarda saatlerce rahat kullanım sağlamaktadır.

Ersav Beyaz Tam Bariyer Yıkanabilir 7 Katlı Yetişkin Antimikrobiyal Maske Kullanıcı Yorumları

Anneme aldım rahatlıkla kullanıyor, tam kapama güven veriyor 👍🏼

trendyol kullanıcı yorumu

kesinlikle tavsiye ediyorum, çakmak üfleme testini geçti👍 bende gören arkadaşlar da hemen sipariş verdi

trendyol kullanıcı yorumu

İlginizi çekebilir; En iyi zeytinyağı

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.