En İyi Zeytinyağı – Zeytinyağı Önerileri (2021)

En İyi Zeytinyağı – Zeytinyağı Önerileri (2021)

Hemen her evde kullanılan yağ çeşitlerinden birisi olarak zeytinyağlarını görmek mümkündür. Salatalarda, soğuk yiyeceklerin hazırlanmasında, sıcak yemeklerde ve kızartmalarda sağlıklı tercihleri yapmak isteyen kişilerin En iyi zeytinyağı – Zeytinyağı Önerileri ile ilgili merak ettikleri pek çok nokta bulunmaktadır. Sizler de pek çok çeşidi bulunan zeytinyağları içerisinde hangilerinin daha sağlıklı ve güvenilir olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. İşleniş şekillerine göre farklı isimlerle görebileceğiniz ürünlerin nasıl hazırlandığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dünya üzerinde zeytinyağlarının farklı isimleri bulunsa da, hazırlanış biçimleri bakımından bazı gruplara ayrıldığını görmek mümkündür. İşlem görüp görmediğinin anlaşılması için tadından, kokusundan ve renginden en doğru kararları verebilirsiniz.

Yoğun bir aromaya sahip olan erken hasat zeytinyağını kullanabileceğiniz alanlara dair bazı önemli detayları sizlerle paylaşıyoruz. Yeşil renkli zeytinlerden elde edilen bu ürünler daha çok salatalar için uygundur. Sabah kahvaltılarında tüketebileceğiniz en iyi zeytinyağı türü ise çiğ yağ veya zeytin sütü olarak adlandırılan yağ çeşididir. Buna göre zeytinin hamur haline getirilmesi amacıyla press işlemi gerçekleştirildiğinde elde edilen yağa verilen isimdir. Sık sık zeytinyağlıları yapan kişiler için en ideal türü ise taşbaskı ismi verilen üründür. Daha baharatlı bir tat arayanların damak zevkine en çok uyacak olan delice zeytinyağ ürünleri önerilebilir. Her türlü kızartma işleminde ise dört mevsim kullanılan sızma zeytinyağlarını önerebiliriz.

En iyi zeytinyağı – Zeytinyağı Önerileri ile ilgili dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi asit derecesidir. Asidin % 2’nin altında olması gerektiğini unutmamalısınız. Sağlığınızı tehdit edecek faktörlerin böylece uzak tutulacağının altını çizmekteyiz. Yıl içerisinde görülen hava koşullarının ve mevsim değişimlerinin etkisiyle zeytinlerdeki farklılıklar asit derecelerini etkilemektedir. Naturel veya sızma zeytinyağları için ideal asit seviyesinin % 2’nin altında olduğunu belirtebiliriz. Hijyenik ortamlarda elde edilen ve uzun süre dayanabilen zeytinyağlarını sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Profesyonel bir şekilde ve tam zamanında işlem görmeyen zeytinlerin kalitesi düşmektedir. Belirli sıcaklıkların üstüne çıkmadan gerçekleştirecek olan işlemlerin neticesinde zeytinyağları elde edilmekte olup, yine güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Coğrafi konumların, zeytin ağaçları için yapılan bakımların, zeytinlerin cinsinin, sıkım yöntemlerinin, filtrelenmesinin, ambalaj haline getirilmesinin ve tek bahçede yetiştirilen zeytinlerden elde edilmesinin zeytinyağı kalitesinde son derece önemli bir yere sahip olduğunu göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Zeytinyağı Çeşitleri

En iyi zeytinyağını seçmenizi kolaylaştıracak olan detayları incelerken Zeytinyağı Çeşitleri hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. TSE tarafından onaylanmış olan bu türlerin 3’e ayrıldığını belirtebiliriz. Naturel, Riviera ve Rafine olmak üzere üç kategoride incelenebilecek olan zeytinyağlarının nasıl yapıldığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tadından ve kokusundan kalitesini anlayabileceğiniz bu ürünün çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Naturel Zeytinyağı: Sarı veya yeşil tonlarında görülen ve doğal bir şekilde elde edilen ürünlerdir. Hiçbir kimyasal içermeyen naturel zeytinyağlarının yoğun bir aroması bulunmaktadır. Asit oranlarına göre kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır.

Riviera Zeytinyağı: Daha yoğun bir aromayı isteyenlerin tercih ettiği bu zeytinyağı türünde asit oranı en fazla % 1,5 değerinde olmaktadır. Fiziksel yollardan elde edilen naturel zeytinyağı ile zeytinin yapısını bozmadan hazırlanan rafine zeytinyağının karışımından meydana gelmektedir. Özellikle sıcak yemekleri hazırlarken veya kızartma yapacağınız bu ürünü kullanabilirsiniz.

Rafine Zeytinyağı: Yapımında zeytinin yapısına dokunulmamaktadır. Bu şekilde elde edilen zeytinyağının asit oranı ise en fazla % 0.3 değerinde olmaktadır.

Birbirinden farklı zevklere hitap eden zeytinyağı yapımında kullanılan yöntemlere göre farklı çeşitlerin yer aldığını belirtebiliriz. Zeytinlerin tam anlamıyla olgunlaşmadığı süreçte elde edilen erken hasat zeytinyağları, en taze şekilde tatmanız için 27 dereceden daha az sıcaklıkta su içerisinde sıkılmasıyla elde edilen soğuk sıkım zeytinyağı, taş baskı veya organik sızma zeytinyağı türleri bunlara dahildir. Zeytinlerin türüne, hazırlanışına ve yetiştirilen alanlara göre en kaliteli şekilde seçimleri yapabilirsiniz. Organik sızma zeytinyağının en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldığını belirtebiliriz. Organik tarım için elverişli olan topraklardan elde edilerek sofralarınıza kadar ulaştırılmaktadır.

İyi Zeytinyağı Nasıl Olmalı?

Her aşamasında büyük bir özeni isteyen, kokusundan ve renginden kalitesini yansıtan zeytinyağının iyi olduğunu nasıl anlayabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İyi zeytinyağı Nasıl Olmalı? Sorusuna yaıt olarak detaylı bir şekilde açıklamada bulunacağız. Sizler de iklim şartlarına, toprak özelliklerine, zeytinlerin toplanış dönemlerine ve olgunluğuna göre değişen kaliteli zeytinyağının nasıl olması gerektiğini net biçimde görebileceksiniz. Uzman ellerde işlenecek olan zeytinlerden elde edilecek olan en kaliteli ve sağlıklı zeytinyağını satın almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Zeytin hasadı yapılırken olgunluğuna göre farklı renklerde olabilen zeytinyağının iyi veya kötü olduğunu anlamanız mümkündür. Tatmanız halinde ağzınızda küfsü ve çamursu bir hissi yaşadığınızda uzak durmanız gerekmektedir. Yapılan duyusal analizler neticesinde olumlu yorumları ve analizleri alan, fiziksel olarak hazırlanan ve kimyasal içermeyen ürünlerin en iyi zeytinyağı kategorisinde yer aldığını görebilirsiniz.

En İyi 6 Zeytinyağı Markası

Kristal Riviera Zeytinyağı 

Zeytinyağı markaları arasında ilk önerimiz Kristal markasına ait Riviera Zeytinyağı. Bu natürel sızma zeytinyağı, hiçbir kimyasal işleme uğramamıştır. Yumuşak ve hafif bir lezzete sahip olan bu zeytinyağını kızartmalarınızda ve hamur işlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kristal Riviera Zeytinyağı uzman ekipler tarafından titiz bir şekilde kontrol edilip piyasaya sürülmüştür. Geri dönüşümlü tenekeye sahip olan zeytinyağı, el sürmeden üretilmiştir.

 • Yumuşak ve hafif lezzete sahip.
 • Oleik asit oranı %0,5’in altında.
 • İzmir Bornova’da üretilmiştir.

Kristal Riviera Zeytinyağı Kullanıcı Yorumları

kaliteden vazgeçmeyin hemde uygun fiyata

trendyol kullanıcı yorumu

Kaliteli ve lezzetli bir yağ sağlam bir şekilde elime ulaştı teşekkürler 🤗

trendyol kullanıcı yorumuTariş Kuzey Ege Natürel Sızma Zeytinyağı

En iyi zeytinyağı markaları listemizde ikinci sırada Tariş markasının zeytinyağı yer alıyor. Bu hakiki zeytinyağı Ege bölgesinde Kaz dağlarının rüzgarları içinde yetişmiştir. Zeytinyağını tattığınız ilk andan itibaren diğer zeytinyağları arasındaki farkı rahatlıkla anlayabileceksiniz. 1915 yılında kurulan Tariş, zeytinyağı konusunda oldukça deneyimli bir markadır. Salatalarınız ve soslarınız artık Tariş zeytinyağı ile daha lezzetli ve sağlıklı.

 • Asit derecesi 0,8’in altında
 • Kuzey Ege bölgesinde yetişmiştir.
 • Natürel sızma zeytinyağı

Tariş Kuzey Ege Natürel Sızma Zeytinyağı Kullanıcı Yorumları

Çok lezzetli, yıllardır kullanıyoruz. Fiyatı da çok uygun olunca kaçırmayım dedim.

trendyol kullanıcı yorumu

ADI YETER. TARİŞ on numara, beş yıldız. Natürel sızma zeytinyağı Yıllar dır değişmeyen lezzet ve de KALİTE

trendyol kullanıcı yorumuKomili Riviera Zeytinyağı

Komili zeytinyağı markası yıllardır ülkemizde kullanılıyor. Zeytinyağı ile kendinize ve sevdiklerinize sağlıklı yiyecekler hazırlamak isterseniz Komili Riviera tam size göre. Komili kendine has tadı ve kokusu ile ön plana çıkıyor. Yüksek kalite ve kontrol standartları ile üretilen bu zeytinyağı, yemeklerinizin tadını bastırmayan hafif bir aromaya sahiptir. Bu sayede yemeğiniz hem hafif hem de çok lezzetli oluyor.

 • Yemeklerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
 • Ege’de üretilmiştir.

Komili Riviera Zeytinyağı Kullanıcı Yorumları

Tadı çok güzel pilavlarda bile kullanıyorum hiç ağır kokmuyor👍🏻👍🏻

trendyol kullanıcı yorumu

Memnun kalarak kullandık

trendyol kullanıcı yorumuNily Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı

En iyi soğuk sıkım sızma zeytinyağı tavsiyemiz Nily markasına ait. Trilye zeytin ağaçlarından özenle toplanıp üretilmiştir. Çıkan kaliteli ürünler paslanmaz tanklarda uygun sıcaklıkta süzülmeye bırakılıyor. Doğal bir şekilde tortusu çöken yağ, hiçbir işleme tabi tutulmadan saf bir şekilde paketlenip satışa sunuluyor. Ayrıca bu yağın donması kalitesine etki etmez.

 • Yeni hasattır.
 • 0,7 asit oranı
 • Trilye cinsi zeytinden yapılmıştır.
 • Yemeklerde, salatalarda ve pastalarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Nily Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı Kullanıcı Yorumları

Tirilye’de yaşadığım için zeytinden az çok anlarım. Hatay yöresi yağını çok beğendim.

trendyol kullanıcı yorumu

ürün uygun fiyatlı ilk teneke bitmek üzere, elbette daha iyi zeytinyağı yedim müthiş mükemmel diyemem ancak ortalamanın oldukça üzerinde. özellikle fiyat ve performans açısından müthiş.

trendyol kullanıcı yorumuHasya Hatay Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı 

En kaliteli zeytinyağı markalarından birisi olan Hasya, geleneksel bir zeytinyağıdır. Zeytinler tam olgunlaşmadan toplanıp, soğuk sıkım yöntemiyle sıkılır. Bu sayede elde edilen yağın oranı 0,3’tür. Hasya zeytinyağları üretim sırasında hiçbir kimyasal maddeye maruz kalmaz. Üreticiden tüketiciye güvenle! sloganıyla yola çıkan bu marka bizden geçer not almayı başardı. İyi bir zeytinyağı arayışı içerisinde iseniz Hasya markasını mutlaka değerlendirin.

 • 0,3 asit oranı
 • Hatay’ın doğal bahçelerinde üretilmiştir.
 • Hassa cinsi zeytin ile üretilmiştir.
 • TSE standartlarına uygun olarak üretilmiştir.
 • Çelik teneke kutusu insan sağlığını korur.

Hasya Hatay Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı Kullanıcı Yorumları

Fiyati uygun olduğu için şüphe edip aldım ancak 2.ye sipariş verdim çok beğendik ailecek

trendyol kullanıcı yorumu

Tam anlamıyla kullanmadan yorum yapmak istemedim bugün kullandık annemle ve gercekten 5yıldızı hakediyo daha fazla yıldız olsa verirdim tadı kokusu çok güzel acılık yok ve zeytin yağı donar hakiki ise ve donuyo yanında gönderdiğiniz pul biber ise tek kelimeyle harika çook tesekkurler kargolama özenli siparis verdikten 1 gun sonra elimde oldu bence deneyin cook güzell

trendyol kullanıcı yorumu

İlginizi çekebilir; En iyi dağ bisikleti

AVİLO Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı

Zeytinyağı firmaları ile ilgili araştırma yaparken Avilo markasına denk geldik ve kullanıcıların çok beğendiğini fark ettik. Güney ege bölgesindeki en güzel zeytinlerden yetiştirilen bu zeytinyağı hiçbir işlem görmeden organik şekilde üretiliyor. Bu zeytinyağını kahvaltılarda, soğuk yemeklerde ve salatalarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Üretilirken detaylı testlerden geçen bu zeytinyağı çiğ tüketim için de uygundur.

 • Serbest yağ asitliği 0,8 altı
 • Sıcak yemekler için de kullanılabilmektedir.
 • Küçük menderes havzasının en güzel zeytinleriyle üretilmiştir.

AVİLO Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı Kullanıcı Yorumları

Urunu cok begendim..Lezzeti harika ve fiyatida cok uygun

trendyol kullanıcı yorumu

Nefis bir zeytinyağı… gerçek zeytinyağı tükettiğinizi anlıyorsunuz… severek kullanıyoruz indirimi görünce çok sevindim

trendyol kullanıcı yorumu

İlginizi çekebilir; Midi klavye tavsiyeleri , En iyi yatak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.